Prescott? ;sss

Witam, mam mały problemik ;<<

mam procesor Pentium IV 3,2 Ghz PRESCOTT

i właśnie w tym jest problem ;sss

pracuje na win xp pro, ida sie jakoś zapisać ustawienia że np. procesy systemowe będą działać na CPU 0, an procesy wywołane przezemnie na CPU 1 ??

da się coś takiego zrobić?

bo w menedżeże da sie ustawić ale tylko wywołane przezemnie i do tego po restarcie kompa znowu wszystko rozdziela się na 2 procki ;< i troche komp sie muli ;ss

pozatym może wie ktoś co zrobić gdy w pewnej grze online po zalogowaniu mam ~40fps, a po jakichś 30min. mam około 10-15fps ;<<

mam kompa:

-pentium IV 3,2 prescott

-Gforce IV 5200 (128mb)

-512mb RAM

-słabą płyte główną;/ (ASRock P4i48)

-dysk Maxtron 120gb

komp wydaje się niezły…ale działa fatalnie!!

mam oczyszczony ładnie autostart przez msconfig.

i tak przy okazji…prescott jest BARDZO GŁOŚNY!! w jaki sposób moznaby zmniejszyć ilość obrotów wiatraczka? ;ss

z góry dzięki.

Ty troche pojęcia mylisz. Prescott to nazwa kodowa jądra procesora co nie oznacza że jest on widziany przez system jako 2 procesory. Za to odpowidzialna jest technologia intela HyperThreading - nie wiem czy wszystkie prescotty ją mają ale na pewno mają ją nie tylko one!

Gośny to jest wiatraczek który go chłodzi - musisz kupić jakiś markowy bo ten intelowski dodawany do procków taki niestety jest. Ewentualnie kup regulator obrotów ( z Pentagrama są niezłe i tanie) i podepnij pomiędzy wentylem a płytą główną. Ale potem kontroluj temperaturę żebyś Prescotta czasem nie podgrzał za bardzo! :slight_smile:

Co do głownego twojego pytania to obawiam się że bez dodatkowych programów tego nie zrobisz. Ale dokładnie nie wiem, nie interesowało mnie to nigdy bo nie mam Prescotta :stuck_out_tongue:

boner3773: Co do FPS’ów to wina kompa… niestety ale jest słaby, możesz popróbować ze sterownikami ale nie sądze żeby to coś dało…

Też mam takiego procesora tyle że 3Ghz , i też mnie troche dziwi że procesor jest identyfikowany i w systemie i w różnych programamch jako dwórdzeniowy a jest jednordzeniowy (tak mi sie wydaje) co do tego że Ci muli kompa to posprawdzaj w biosie czy wszystko jest prawidłowo pozałanczane zwłaszcza HyperThreading (na enable) i cache L1 i L2 też na enable, a co do głośnej pracy wentylatora to też mam z tym kłopot (miałem na boxowym chłodzeniu) teraz wymieniłem całe chłodzenie na potężny radiator z wiatrakiem i ręczną rególacją obrotów, i co mnie jeszcze zastanawia bo nie działa jak powinno, procesory te powinny korzystać z funkcji (Ehnanced Intel SpeedStep Technology) ( win XP+sp2 wymagane) jest to funkcja która powinna obnizyć mnożnik i napięcie procesora kiedy komp pracuje na luzie co powinno również skutkować obniżeniem obrotów wiatraka, może coś trzeba ustawić w systemie ale tego co to nie wiem bo od niedawna pracuje na tym procku,

jeszcze raz sprawdziłem funkcje obniżania tatkowania i napięcia i żeczywiście działa poprzednio sprawdzałem na everescie (klapa) teraz sprawdziłem na CPU-Z

sss2qk.jpg

ehhhh…;s

bo mi nawet w menedżeże wykres jest rozdwojony na 2 czyli jakby 2 procki ;s

a, na kompie wszystko sie rozdziela na 2 procki co moim zdaniem jest beznadziejne, gdyż to (chyba) obniza funkcjonowanie kompa ;<<

co do głośności to wiem że musze kupić wiatraczek ale jak kupować to jakiś lepszy…a takie troche drogie =p

pozdrawiam.