Press F1 przy każdym włączeniu komp

Witam,

mam problem polegający na tym iż po każdym włączeniu komputera domaga się by wcisnąć klawisz F1 inaczej dalej nie ruszy, robi jedynie test pamięci i dysków, płyta główna to ASUS.

Nie wiem dlaczego tak się dzieje, FDD nie ma, w BIOS’ie jest powyłączana. Bateryjke zmieniałem. Nie mam zielonego pojęcia

Druga sprawa jest taka: jest ustawione aby po godzinie komputer się wyłączył, komputer się wyłącza i niestety ale zalącza ponownie. Wygląda to tak jakby zrobił RESET i powraca do problemu nr.1 czyli trzeba wcisnąć F1. System to WIN XP.

Z góry dzięki za pomoc.

SiGGiS

wejdz w bios, nic nie zmieniaj, daj wyjdz i zapisz ustawienia, zrestartuj komputer.

Bateria biosu jest na wyczerpaniu :frowning:

niestety to nie pomaga…

jedna rzecz w pierwszej wiadomości źle napisałem (tamten komp jest w pracy a internet mam w domu, wylecialo mi z głowy ;/), komputer się załącza i jeszcze przed testem pamięci trzeba wcisnąć jakikolwiek klawisz… dopiero idzie dalej…

Dodane 07.01.2009 (Śr) 10:23

sprawdzałem tz. wymieniłem na nowe, dalej jest to samo

płyta główna to ASUS A7N8X, jest oczywiście bez możliwości upgread’u bios’u bo ma jakąś dziwną rev.100, bo już też myślałem o takim triku ale niestety…

ustaw w biosie dyski i napędy

Czy masz floppa w kompie ? Jeżeli nie to ustaw w biosie ze go nie ma, wtedy przestanie się prosić o to wciskanie F1. Najlepiej by było gdybyś napisał co się wyświetla przed tym żądaniem.

“w BIOS’ie jest powyłączana”

Ale dobrze by było jakbyś napisał, co wyświetla kiedy trzeba wcisnąć F1.

Tz tak: w tej chwili pozmieniałem ustawienia BIOS’u

zacząłem od resetu biosu

poustawiałem wszystkie dyski, napędy ogólnie wszystko,

został tylko jeden problem:

ten pierwszy włączam kompa i… pokazują się 2 linijki od góry tj nazwa producenta i stoi dopiero jak wcisnę jakikolwiek klawisz to idzie dalej… zlicza pamięć testuje dyski ogólnie startuje…

Ma ktoś jakiś pomysł, bo mi już brakło…