Prestigio WIZE 3008 czy Pmp5785Cuk


(Darwin4) #1

Który tablet waszym zdeniem będzie lepszy? Chodzi o ocene pod każdym względem. Muszę się na szybko zdrecydować, a niestety się nie znam na tabletach :confused:

 

Prestigio PMP5785CUK czy Prestigio WIZE 3008?


(matty24) #2

Podobne są generalnie. Wize ma nowszego Androida (4.4) i jest lżejszy, Natomiast PMP ma lepszą baterię i lepszy procesor (Cortex A9). Grafikę i ram mają takie same. Wyświetlacze też IPS. Ja bym chyba wziął PMP.


(Darwin4) #3

PMP ma też wbudowany BT, ale za to magorszą rozdzielczość ekranu… Jeśli chodzi o procesor, da się między nimi zauważyć różnicę?


(matty24) #4

Rozdzielczość jest inna bo jeden jest panoramiczny a drugi nie. Jeden ma 8 cali a drugi 7 coś. Co do procesora to zależy co będziesz robić na tablecie. A9 jest wydajniejsza ale zeżre więcej baterii (dlatego może PMP ma większa pojemność).


(Darwin4) #5

Generalnie tablet będzie wykorzystywany do przeglądania internetu, czasami może rozmowa przez Skype. Raczej nic więcej. Czy te rozdzielczości mają jakieś większe znaczenie przy panoramicznych i mniej panoramicznych tabletach? Pewnie bardziej wydajny procesor, pobiera duzo wiecej baterii? Wydaje mi się, że panormaiczny może być bardziej wygodny w użytku. Dobrze myślę?


(matty24) #6

Do filmów lepszy panoramiczny bo teraz większość idzie 16:9 ale do internetu czy książek zdecydowanie 4:3. Chociaż to też kwestia gustu. 


(Darwin4) #7

Prestigo Wize miałem w ręce. Całkiem przyzwoicie leżał i się go obsługiwało. PMP jeszcze nie miałem. Torochę obawiam się o baterię w PMP. Strasznie pojemna w porównaniu do innych tabletów w tej cenie.

Zastanawia mnie jedno jeszcze w tych modelach. Dlaczego ten Wize jest troszeczkę gorszy, a ma nowszego androida. Może ma to jakiś związek z wydajnością tych procesorów? Czy te tablety, z tymi procesorami są warete zakupu?


(matty24) #8

To chyba lepiej, że ma większą pojemność baterii. Dłużej popracujesz na urządzeniu bez ładowania. Układy graficzne mają takie same. Cortex A9 jest popularnym układem w tabletach i sprawdza się dosyć dobrze w budżetowych sprzętach. A7 to chyba raczej w najtańszych modelach jest wkładany bo jest bardzo tanim układem. Wize jest nowszym modelem i dlatego chyba ma Androida 4.4.

Jak już kupisz któryś z nich to napisz jak się sprawuje :slight_smile:


(Darwin4) #9

Dzisiaj skocze zobaczyc PMP, wtedy podejmę decyzje. Co do baterii, chodziło mi bardziej o to że jak jest mocniejsza niż w innych tabletach, to może rzeczywiście dużo więcej pobiera prądu sam tablet. Ogólnie PRESTIGIO to chyba nie najgorsza firma?


(matty24) #10

Mam tablet Prestigio ale starszą wersję i ogólnie jestem zadowolony, ale:

  • słaby aparat

  • słaby zasięg wifi

No ale za tę kwotę to się opłaca.


(Darwin4) #11

Miejmy nadzieje ze w nowszym modelu będzie lepiej:-) biorę prestigio pmp. Przekonuje mnie wyswyswietlacz (wirlkosc) i nowszy procesor. A BT tez się przyda.