Prestigio WIZE 3008 czy Pmp5785Cuk

Który tablet waszym zdeniem będzie lepszy? Chodzi o ocene pod każdym względem. Muszę się na szybko zdrecydować, a niestety się nie znam na tabletach :confused:

 

Prestigio PMP5785CUK czy Prestigio WIZE 3008?

Podobne są generalnie. Wize ma nowszego Androida (4.4) i jest lżejszy, Natomiast PMP ma lepszą baterię i lepszy procesor (Cortex A9). Grafikę i ram mają takie same. Wyświetlacze też IPS. Ja bym chyba wziął PMP.

PMP ma też wbudowany BT, ale za to magorszą rozdzielczość ekranu… Jeśli chodzi o procesor, da się między nimi zauważyć różnicę?

Rozdzielczość jest inna bo jeden jest panoramiczny a drugi nie. Jeden ma 8 cali a drugi 7 coś. Co do procesora to zależy co będziesz robić na tablecie. A9 jest wydajniejsza ale zeżre więcej baterii (dlatego może PMP ma większa pojemność).

Generalnie tablet będzie wykorzystywany do przeglądania internetu, czasami może rozmowa przez Skype. Raczej nic więcej. Czy te rozdzielczości mają jakieś większe znaczenie przy panoramicznych i mniej panoramicznych tabletach? Pewnie bardziej wydajny procesor, pobiera duzo wiecej baterii? Wydaje mi się, że panormaiczny może być bardziej wygodny w użytku. Dobrze myślę?

Do filmów lepszy panoramiczny bo teraz większość idzie 16:9 ale do internetu czy książek zdecydowanie 4:3. Chociaż to też kwestia gustu. 

Prestigo Wize miałem w ręce. Całkiem przyzwoicie leżał i się go obsługiwało. PMP jeszcze nie miałem. Torochę obawiam się o baterię w PMP. Strasznie pojemna w porównaniu do innych tabletów w tej cenie.

Zastanawia mnie jedno jeszcze w tych modelach. Dlaczego ten Wize jest troszeczkę gorszy, a ma nowszego androida. Może ma to jakiś związek z wydajnością tych procesorów? Czy te tablety, z tymi procesorami są warete zakupu?

To chyba lepiej, że ma większą pojemność baterii. Dłużej popracujesz na urządzeniu bez ładowania. Układy graficzne mają takie same. Cortex A9 jest popularnym układem w tabletach i sprawdza się dosyć dobrze w budżetowych sprzętach. A7 to chyba raczej w najtańszych modelach jest wkładany bo jest bardzo tanim układem. Wize jest nowszym modelem i dlatego chyba ma Androida 4.4.

Jak już kupisz któryś z nich to napisz jak się sprawuje :slight_smile:

Dzisiaj skocze zobaczyc PMP, wtedy podejmę decyzje. Co do baterii, chodziło mi bardziej o to że jak jest mocniejsza niż w innych tabletach, to może rzeczywiście dużo więcej pobiera prądu sam tablet. Ogólnie PRESTIGIO to chyba nie najgorsza firma?

Mam tablet Prestigio ale starszą wersję i ogólnie jestem zadowolony, ale:

  • słaby aparat

  • słaby zasięg wifi

No ale za tę kwotę to się opłaca.

Miejmy nadzieje ze w nowszym modelu będzie lepiej:-) biorę prestigio pmp. Przekonuje mnie wyswyswietlacz (wirlkosc) i nowszy procesor. A BT tez się przyda.