Prey,zawiesza się w pewnym momencie misji

Witam,

odpaliłem starą grę ‘‘Prey’’ i 1/4 gry działa bez zarzutu, aż do pewnego momentu misji pt. ‘‘Ofiary’’ , gra się tak jakby zawiesiła, ale co mnie dziwi to gdy już ulega zawieszeniu to głos bohatera w trakcie tej zawieszki słychać i idzie dalej, czekałem 15 minut na jakikolwiek efekt i tylko Ctrl+Alt+Del i zakończenie procesu gry umożliwia powrót do pulpitu.Mój system to Windows XP Professional SP3 32bity.

Załączam filmik z gry przedstawiający ten problem

Przeinstalowałeś grę?

No popatrz , wyszło na to że problem był spowodowany spolszczeniem lub patchem, bo przeinstalowałem grę i uruchomiłem bez żadnych spolszczeń i patchy i misja ruszyła dalej , ale i tak zacwaniakuje i zapisałem grę kawałek dalej w wersji ENG i teraz doinstaluje spolszczenie i patcha.

Co prawda temat już stary, ale gdy wpiszę się frazę w google “prey zwiesza” to wyskakuje ten temat jako jeden z pierwszych wyszukań dlatego napiszę jak można przejść ten kawałek misji bez zbędnej reinstalki.

Powód zwieszania się w misji “Ofiary” - zainstalowane spolszczenie.

Sposób naprawy:

  1. Wchodzimy do katalogu z grą (domyślnie C:\Program Files\Prey)

  2. wchodzimy do katalogu “base”

  3. tworzymy folder “spolszczenie”

  4. WYCINAMY (PRZENOSIMY) z folderu “base” do utworzonego folderu “spolszczenie” następujące pliki

game00.pk4

pak005.pk4

pak006.pk4

pak007.pk4

  1. Odpalamy grę przechodzimy ten kawałek misji, wchodzimy w portal, zapisujemy grę, wychodzimy z gry.

  2. Wchodzimy do utworzonego wcześniej katalogu (patrz pkt 3)

  3. Przenosimy z powrotem wcześniej wycięte pliki do katalogu “base” (katalog piętro niżej, patrz pkt 3 i 4)

  4. Odpalamy grę i gramy dalej.