Prezent dla 14-latka. PC czy konsola

Witam.

Zastanawiam się nad dwiema rzeczami na prezent dla kuzyna:

  1. Komputer PC za 1500,-

  2. Konsola z tych nowych

Napiszcie co najlepiej wybrac jako prezent dla 14-latka i zeby sie nie znudzilo za szybko.

Konsola hmmmm… jak Twój kuzyn jest fanem gier to czemu nie, tylko że gry są dość drogie.

Komputer też dobry prezent tylko czy Twój kuzyn miał wcześniej jakiegoś kompa, czy to będzie jego pierwszy PC???

Napisz bardziej szczegółowo.

Ja bym wziął kompa można go wykorzystać do wszystkiego, a konsole… tylko do grania.

ja mam 15 lat i wolałbym komputer za 1500.

dlaczego?

bo daje mi więcej możliwosci niż gry i internet.

a czy on ma jakiś komputer ?

może lepiej będzie mu dokupić kilka częśći- mniej ale lepszych zamiast kupować mu np. jeszcze 1 monitor…

Gry na konsole są dosyć drogie (ok.100-150zł).

Jeśli nie ma jeszcze komputera to zdecydowanie lepszy jest komputer :smiley: W dzisiejszych czasach posługiwanie się nim jest niezbędne. A kto wie, może zainteresuje się pisaniem programów, stron internetowych, grafiką itd.

To byłby jego pierwszy komputer. Tylko właśnie niewiem co wybrać, bo z tego co podejrzewam to będzie go używał tylko do gier, do słuchania muzyki, ewentualnie jeszcze coś na internecie, i poogląda filmy.

ja bym radził konsole Wii

sam mam od niedawna jest rewelacyjna

Proszę nazwać temat konkretnie i poprawić błędy. Inaczej temat zostanie usunięty.

Za 1500zł nie kupisz dobrego komputera na którym będą chodziły najnowsze gry.

Więc bierz np. Xboxa.

ehhhhh faktycznie jak kolega wyżej napisał, za 1500 zł nie kupisz dobrego kompa, no to jedynym wyjściem zostaje konsola, ale ja bym radził kupić PS3, anie Xbox`a

Dlaczego argumentów nie podam bo był jakiś test PS3, Xbox 360 i Wii, pamiętam tylko że PS3 wygrał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :slight_smile:

ale jak dostanie kompa za 1500, nawet kiepskiego ale na nowych technologiach = możliwość rozbudowy

na urodziny dostanie 100 to sobie kupi giga ramu, na imieniny 50 to coś innego itd.

aha a gdybym ja miał wybierać konsole to wolałbym psp. ale to moje zdanie.

jeśli nie ma jeszcze kompa to wydaje mi się ze kompa jak ma 14 lat to penie nie będzie mu jeszcze tak bardzo zależalo na jakości gier a komp to zawze komp :slight_smile: a pużniej ewentualnie jak kolega napisał wcześniej można dokupić częsci

no ale wybor należy do ciebie w końcu nie tylko grami się żyje taki jak on to np sobie z kumplami przez gg bedzie mógl pogadać itd…

Na przykład taki: http://s81.photobucket.com/albums/j228/ … nikomp.jpg" target="_blank"> Photobucket komputer może być.

Lepszym wyborem byłoby kupienie komputera + jakieś urzadzenie wielofunkcyjne. Zawsze sobie do szkoły jakąś prace wydrukuje czy coś napisze i będzie mu po prostu łatwiej. Za 1500 zl mozna naprawde dobrego kompa złożyć.

kup mu komputer

przynajmniej bedzie mógł podłączyć internet, bedzie se mógł z kimś popisać, jakieś zadanie zrobić, a na konsoli to bedzie tylko grał

najwyżej kup kompa ale z płytą główną która bedzi mu dawał dużą mozliwość rozbudowy

albo złuż sie z ciocią albo z kimś i kup mu już lepszy żeby miał go na dłuzej

Lepiej komputer…

Tak jak tu koledzy powiedzieli, porządna płyta główna, procesor jakiś najtańszy Core Duo bo i tak będzie dobry, karta graficzna na miarę Radeona 3850.

Teoretycznie do grania byłaby lepsza konsola, ale gry dość drogie.

Druga sprawa, przy kosnoli nie upilnujesz żeby siedział np. 2 godziny max dziennie, a przy kompie tak :wink:

Trzecia sprawa - edukacja, ileż można dzięki komputerowi zrobić, ja ostatnio wygrałem program do nauki angielskiego b. dobry i na bratu młodszym wymusiłem żeby zamiast grać w AoE, poświęcił czas na to.

Czwarta sprawa - Internet, komunikacja itd :wink: Wiadomo że komp będzie służył jakieś 5 lat, więc kto wie z iloma dziewczynami się będzie pogawędki prowadziło, a konsola ci tego nie umożliwi.

Komputer, multum możliwości, czego nie można powiedzieć o konsoli…

na konsoli można ustawić/ograniczyć ile może grać dziecko :slight_smile: mowa o Xboxie 360, PS3 narazie padaka jeśli chodzi o gry, ale jeśli nie ma w ogóle komputera to jednak komputer będzie najlepszym rozwiązaniem, tylko budżet masz trochę za niski bo ciężko będzie kupić cały zestaw komputerowy wliczając jeszcze monitor :slight_smile: mowa o nowym sprzęcie

Ee, tam ciężko. Dałem wcześniej linka, do kompa za 1664 złote. Ma dwurdzeniowego procka, giga ramu, 200 giga dysk i monitor LCD19", problem w tym, że karta graficzna jest zintegrowana GF 7025, ale przecież dzieciak będzie mógł sobioe dokupić, jak dostanie jakąś sieke!