Prezent dla bratanka - rozwijająca zabawka

(Kosztowny71) #1

Siema

Takie pytanie, może ktoś młodszy bardziej się orientuje w obecnych trendach, bo ja wypadłem dość dawno. Chcę kupić kolesiowi (prawie) w wieku 13 lat coś co mu się spodoba, a jednocześnie dobrze jak będzie to trochę z gatunku ciekawych pasji. Myślałem nad teleskopem, ale to zbyt sztywne jednak, facet ma problem ze skupieniem uwagi na 10 minut. Tutaj znalazłem kilka zabawek robotycznych, może coś w tym duchu? Czy są może jakieś zestawy do składania, konstrukcyjne, które nie tylko będą ciekawe, ale też zainteresują dziada, bo już nie wiem co mu dać kompletnie.

Dzięki z góry.

(scripter1) #2

Ja ze swoich dziecinnych lat pamiętam że bardzo lubiłem klocki Lego z serii Technik bo tam nie tylko można było coś skonstruować ale w dodatku były to różnego rodzaju mechanizmy a droższe zestawy z tej serii pozwalały na zbudowanie krok po kroku według instrukcji naprawdę skomplikowanych rzeczy a niektóre nawet mechanizmów połączonych z elektroniką.

Z tego co wiem to nadal klocki z serii Lego Technik są w sprzedaży a to jest bardzo rozwijająca zabawka (teraz na pewno te zestawy są jeszcze bardziej nowoczesne) bardzo pasująca do twojego opisu czego szukasz.

Jeszcze jedną zaletą tych klocków jest to że z tych części można też konstruować inne mechanizmy własnego pomysłu (jedynymi ograniczeniami są inwencja oraz ilość części które zresztą można łączyć z innymi zestawami lego) w odróżnieniu od innych zabawek do samodzielnego montażu z których da się złożyć tylko to co jest na opakowaniu.

(KamWi) #3

Też dobrze wspominam tą serię klocków lego.

Możesz mu też kupić trochę bardziej skomplikowanego robota do samodzielnego złożenia :slight_smile:

(Paulikpro) #4

13 lat to już nie taki młody. Ciekawym pomysłem byłby prosty (ale użyteczny, bo się znudzi) kit elektroniczny. Powinna być w nim instrukcja. Można też pomyśleć o lutownicy. Elektronika jest świetną pasją.

(roobal) #5

Dziecko w wieku 13 lat może i bawi się zabawkami, ale w tym wieku powoli się z tego wyrasta. W tym wieku więcej czasu spędza się na dworze, więc jeśli jest energiczny, to może coś sportowego, jak rower, łyżworolki, ewentualnie deskorolka. W tym wieku łazi się po dachach (garażach), skacze po drzewach, a nie bawi zabawkami :wink:

(jakubgross) #6

Może po prostu:smartfon,tablet konsola do grania, tablet?

Nowa piłka do grania w piłkę?

(Fan Xp) #7

Jeśli mam być szczery to mam 13 lat :X i coś do spędzania lepiej czasu na dworze bo , że tak powiem wszyscy (prawie) moi koledzy jeżdzą na czymś typu bmx , deskorolka a ja wraz z nimi i to na prawdę dobra zabawa zamiast siedzenie samemu i układanie klocków. Dobrze wspomniał roobal aby kupić np : "rower, łyżworolki, ewentualnie deskorolka." Jeśli nadal sprawia mu przyjemność zabawa klockami to za chwilę z tego wyrośnie i tak. Jeśli to ma być prezent to zostawię dla cb wybór ale jeśli nie to zapytaj co chce. Ale zabawki to już raczej nie w tym wieku :p.

P.S - Nie kupuj latającego helikoptera ;__; Wszystkie niszczą się w około tydzień albo czasem same z siebie (jak mój) albo w coś lekko uderzy nawet śmigłem i po nim.

(scripter1) #8

Tak naprawdę to zależy co tego kogoś interesuje.

Jeśli interesuje go elektronika to dobrym prezentem będzie lutownica z akcesoriami do lutowania i jakieś zestawy do samodzielnego montażu.

Jeśli elektronika i komputery to może się spodoba RaspberyPi.

Jak lubi muzykę to może jakiś instrument np. syntezator.

Z takich rzeczy co mogą rozbudzić pasję to może to być jakiś aparat fotograficzny i książka o podstawach fotografii.

A jak lubi sport to mogłyby się przydać łyżworolki, deskorolka albo jakaś rakieta tenisowa lub coś w tym rodzaju ale to trzeba dobrze wiedzieć zanim się kupi.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć co tego kogoś interesuje bo inaczej prezent może być kompletnie nietrafiony.

(Adm Osytek) #9

Ja bym się go zapytał co lubi robić, bo jeśli kupisz mu coś co go nie interesuje to chyba go nie uszczęśliwisz .  :mrgreen: