Prezent dla bratanka - rozwijająca zabawka

Siema

Takie pytanie, może ktoś młodszy bardziej się orientuje w obecnych trendach, bo ja wypadłem dość dawno. Chcę kupić kolesiowi (prawie) w wieku 13 lat coś co mu się spodoba, a jednocześnie dobrze jak będzie to trochę z gatunku ciekawych pasji. Myślałem nad teleskopem, ale to zbyt sztywne jednak, facet ma problem ze skupieniem uwagi na 10 minut. Tutaj znalazłem kilka zabawek robotycznych, może coś w tym duchu? Czy są może jakieś zestawy do składania, konstrukcyjne, które nie tylko będą ciekawe, ale też zainteresują dziada, bo już nie wiem co mu dać kompletnie.

Dzięki z góry.

Ja ze swoich dziecinnych lat pamiętam że bardzo lubiłem klocki Lego z serii Technik bo tam nie tylko można było coś skonstruować ale w dodatku były to różnego rodzaju mechanizmy a droższe zestawy z tej serii pozwalały na zbudowanie krok po kroku według instrukcji naprawdę skomplikowanych rzeczy a niektóre nawet mechanizmów połączonych z elektroniką.

Z tego co wiem to nadal klocki z serii Lego Technik są w sprzedaży a to jest bardzo rozwijająca zabawka (teraz na pewno te zestawy są jeszcze bardziej nowoczesne) bardzo pasująca do twojego opisu czego szukasz.

 

Jeszcze jedną zaletą tych klocków jest to że z tych części można też konstruować inne mechanizmy własnego pomysłu (jedynymi ograniczeniami są inwencja oraz ilość części które zresztą można łączyć z innymi zestawami lego) w odróżnieniu od innych zabawek do samodzielnego montażu z których da się złożyć tylko to co jest na opakowaniu.

Też dobrze wspominam tą serię klocków lego.

Możesz mu też kupić trochę bardziej skomplikowanego robota do samodzielnego złożenia :slight_smile:

13 lat to już nie taki młody. Ciekawym pomysłem byłby prosty (ale użyteczny, bo się znudzi) kit elektroniczny. Powinna być w nim instrukcja. Można też pomyśleć o lutownicy. Elektronika jest świetną pasją.

Dziecko w wieku 13 lat może i bawi się zabawkami, ale w tym wieku powoli się z tego wyrasta. W tym wieku więcej czasu spędza się na dworze, więc jeśli jest energiczny, to może coś sportowego, jak rower, łyżworolki, ewentualnie deskorolka. W tym wieku łazi się po dachach (garażach), skacze po drzewach, a nie bawi zabawkami :wink:

Może po prostu:smartfon,tablet konsola do grania, tablet?

Nowa piłka do grania w piłkę?

Jeśli mam być szczery to mam 13 lat :X i coś do spędzania lepiej czasu na dworze bo , że tak powiem wszyscy (prawie) moi koledzy jeżdzą na czymś typu bmx , deskorolka a ja wraz z nimi i to na prawdę dobra zabawa zamiast siedzenie samemu i układanie klocków. Dobrze wspomniał roobal aby kupić np : “rower, łyżworolki, ewentualnie deskorolka.” Jeśli nadal sprawia mu przyjemność zabawa klockami to za chwilę z tego wyrośnie i tak. Jeśli to ma być prezent to zostawię dla cb wybór ale jeśli nie to zapytaj co chce. Ale zabawki to już raczej nie w tym wieku :p.

P.S - Nie kupuj latającego helikoptera ;__; Wszystkie niszczą się w około tydzień albo czasem same z siebie (jak mój) albo w coś lekko uderzy nawet śmigłem i po nim.

Tak naprawdę to zależy co tego kogoś interesuje.

Jeśli interesuje go elektronika to dobrym prezentem będzie lutownica z akcesoriami do lutowania i jakieś zestawy do samodzielnego montażu.

Jeśli elektronika i komputery to może się spodoba RaspberyPi.

 

Jak lubi muzykę to może jakiś instrument np. syntezator.

Z takich rzeczy co mogą rozbudzić pasję to może to być jakiś aparat fotograficzny i książka o podstawach fotografii.

A jak lubi sport to mogłyby się przydać łyżworolki, deskorolka albo jakaś rakieta tenisowa lub coś w tym rodzaju ale to trzeba dobrze wiedzieć zanim się kupi.

 

Przede wszystkim trzeba wiedzieć co tego kogoś interesuje bo inaczej prezent może być kompletnie nietrafiony.

Ja bym się go zapytał co lubi robić, bo jeśli kupisz mu coś co go nie interesuje to chyba go nie uszczęśliwisz .  :mrgreen: