Prezentacja w powerpoincie - problem

Zrobiłem prezentację w powerpoincie, zawarłem tam 2 piosenki, kilka obrazków i dźwięki z powerpointa przy przejściach slajdów. Spakowałem to ładnie i wysłałem koledze…wszystko mu pięknie działa oprócz 2 piosenek; dźwięki z powerpointa i obrazki działają mojemu koledze bez zarzutów. Co mam zrobić by działała mu ta muzyka, bez tego prezentacja traci 50 % “uroku”. Proszę o pomoc.

P.S. Zapomniałem dodać, że na moim kompie wszystko działa - tylko u kumpla jest coś nie tak, może jakaś opcja w Powerpoincie odnośnie odtwarzania dźwięków ?

Czy przenoisłeś na kompa do kolegii też te 2 mp3 czy zostawiłeś je u siebie na kompie a przenoisłeś tylko plik prezentacji ??

Utworzyłem folder “prezentacja” a w nim: “folder 2H”(nazwa mojej klasy) i włozylem tam i muzyke i obrazki, czyli źródła w prezentacji i obok folderu 2H umieściłem plik powerpointa również o nazwie “prezentacja”.

U mnie działa wszystko bez zarzutów, już wysłałem to 2 kolegom i obaj mają ten sam problem :confused:

może mają starsze wersje PowerPointa?

Ale te piosenki sa w mp3 czy wave?

Piosenki są w mp3.

niech sprawdzą ścieżki nośników odnosnie tej muzy, czy mają dobrze wpisane.

Zapewne problem tkwi w tym, ze piosenki są odczytywane z katalogu z ktorego włozyłeś, zobacz czy sciezki sa prawidlowo podane.

Najlepiej sprobuj przekonwertowac plik mp3 na wave, wytnij najlepszy kawałek muzyczki (po co ma trwać np 4 min ?) i dodaj do prezentacji, zapisz je jako pps. Do tego uzyj programu PowerCONVERTER XP 5.1 i przekonwertuj do pliku .exe (powinien skompresować ten plik do mniejszego rozmiaru pliku.

Ja wpadłem na to, ażeby zrobić taki “myk” plik->prezentacja przenośna i tam dalej się ustawia szereg opcji i wydaje mi się, że teraz będzie działać, czekam aż koledzy będą przy kompach i odczytają maila oraz sprawdzą czy nareszcie dziala z dzwiękiem, jeżeli nie to zastosuje się do ostatniej rady Robinhio.

a gdzie to znalazles? ja mam taki sam problem,tyle ze z filmem, jezeli ktos umiesci prezentacje w innym katalogu, partycji…itp. filmy stoja i ani drgna POMOCY! !!

Kolegom już wszystko działa. Jeżeli chcemy swoją prezentację przesłać komuś, to wybieramy z menu u góry programu plik, a następnie z listy wybrać prezentacja przenośna i tam dalej trzeba zadziałać po swojemu.

Tak to wygląda u mnie (Office 2000):

powerpoint6xm.th.jpg

Coś dla użytkowników Office 2003:

Wielu użytkowników zastanawia się, co się stało z funkcją Prezentacja przenośna w programie Microsoft Office PowerPoint 2003. Rozszerzono ją i zmieniono jej nazwę na Pakowanie na dysk CD.

Źródło: http://www.office.microsoft.com/pl-pl/a … 91045.aspx