Prezentacja we FLASH zamieniająca liczby na binarne

(Remf2) #1

Witam, jak w temacie muszę zrobić taką oto prezentację i mam problem... Zacząłem robić w OpenOffice ale nie widzę tu opcji wstawienia skryptu ActionScript, który zamieniał by mi te liczby. Jest to w OpenOffice możliwe? Jeśli nie to dało by się wstawić jakiś inny skrypt? Jeśli nie to w jakim programie najlepiej było by to zrobić? Od razu mówię że adobe odpada... kompletnie nie ogarniam tam interface.

Proszę o odp. ponieważ muszę to zrobić na jutro :wink:

(Gardner) #2

W OO nie ma ActionScript, jest on dostępny w wybranych produktach Adobe i ich zamiennikach. W OpenOffice możesz to zrobić raczej za pomocą mark, ale nie wiem dokładnie jaki to język, ale raczej nie VB.

Innym sposobem jest napisanie programu np. w C++, Pascalu albo innym języku programowania, warunkiem jest znajomość tego języka, oczywiście tego już w OpenOffice się zrobić nie da.

(Remf2) #3

Nie moge napisac w pascalu/cc+ ponieważ to ma byc prezentacja we flashu..

(slepciu) #4

Z tego co wiem W OO nie da się zrobić animacji Flash'owych, więc raczej musisz pomyśleć o innym narzędziu

(Remf2) #5

Tylko pytanie jakim..

(slepciu) #6

Najwięcej możliwości da Ci Adobe Flash, ale powinien tez wystarczyć SWF Quicker, albo poszukaj w Google jakiś darmowych

(Remf2) #7

Ok, mam tego SWF Quickera teraz mam problem ze skryptem zamieniającym mi te liczby z systemu dziesiętnego na binarny.

function byte2bin(byte:uint):String {

var bin:String = '';    

for(var i:uint = 0; i < 8; i++) {     

bin += String((byte & (0x80 >> i)) >> (7 - i));   

}    

return bin; }

Mógłby ktoś mi wyjaśnić w jaki sposób mam użyc tego kodu w buttonie, oraz jak zrobić żeby wyświetlało mi wynik w innym okienku?

(slepciu) #8
przycisk_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK,oblicz);

function oblicz(e:Event)

{

var wynik:String = byte2bin(pole_textowe_txt.text);

pole_z_wynikiem_txt.text=wynik;

}

Tak by mógł wyglądać kod w AS3 pobierający wartość z pola tekstowego o nazwie pole_textowe_txt po kliknięciu w przycisk przycisk_btn i wyświetlający wynik w polu pole_z_wynikiem_txt

(Remf2) #9

Dzięki, o to mi chodziło właśnie

-- Dodane 17.06.2010 (Cz) 19:44 --

Hmm... wkleiłem oba te kody pod sobą i niestety nie działa.. jak miało by to wyglądać?