Prezentacje w rodzaju 3D

Witam.

Poszukuję w miarę ciekawych programów, w których robi się albo można zrobić (“na upartego” nawet :slight_smile: ) prezentacje multimedialne (typowo szkolne) (no np. prezentacja o Słońcu), ale takie w wersji 3D.

Zacząłem szukać takiego programu po tym, jak zobaczyłem program Prezi. Tylko bardziej chodzi mi o takie coś, aby przedmioty były w trójwymiarze i np tekst umieścić w zeszycie, który leży na ławce, albo na tablicy.

Wiem, że są programy typu Blender.

Czy wy polecacie jakiś program albo wiecie w czym można coś takiego spróbować zrobić?

Ogólnie chodzi o to, aby można było tym zaskoczyć innych.

Z góry dzięki za chęć pomocy.

Zależy kogo chcesz zaskoczyć… ja bym proponował opanować blendera. Wiele nauki, praktyka bezcenna (jakieś realne wyzwania, nie klikanie na oślep) - to może imponować :wink:

 

Kiedyś kumpel siedział tygodnie nad blenderem… Projekt: rycerz; detal: kryształ do pasa rycerskiego.

Teraz kiedy go pytałem czy pamięta / ma jeszcze gdzieś ten projekt odpowiedział “Nie, teraz taki zrobię w pół godzinki”. I to jest dopiero imponujące - jaki progres można poczynić będąc de facto samoukiem. Jego ostatniego projektu nawet nie wspomnę, bo nie chodzi o to żeby się kumplami chwalić, tylko o pokazanie schematu (ale kopara to mi odjechała do ziemi). Od amatora do magika, wszystko własnymi siłami… MOC!