Prezydent Trump dostał perm bana na platformach Facebooka

Mark Zuckerberg poinformował na swoim profilu na fejsiku, że Facebook dał Prezydentowi Trumpowi perm bana na swoich platformach:

Dzięki, że wyciąłeś to dla ludzi wykluczonych z FB jak ja :wink:

Cyberpunk jest już dzisiaj. Megakorporacje zaczynają rządzić państwami :wink:

1lajk

Nie do końca. FB to prywatna firma. I nawet konto prezydenta jakiegokolwiek kraju jest tam traktowane jak konto zwykłego usera. Prezydent ma swoje strony rządowe służące do komunikacji. Tam on jest administratorem i może sobie robić co chce. Na prywatnych serwisach podlega takim samym prawom jak zwykły user.

1lajk

Wtem! :stuck_out_tongue_winking_eye:
https://www.rp.pl/Prezydent--USA/210109693-Sad-w-Iraku-wydal-nakaz-aresztowania-Trumpa.html

1lajk

Trzeba przyznać, że ciekawie ten rok się zaczyna. Obstawiam, że może być gorzej niż 2020.

Jak myślisz, jaki przekaz dotrze do większej grupy zwolenników, ten gov, czy fb.com? :wink:

Zgadzam się, że przekaz i zasięgi FB ma dużo większe. Co nie zmienia faktu, że do komunikacji służą prezydentom rządowe strony i serwisy a nie prywatne portale społecznościowe.
Jakbyś miał swój własny portal społecznościowy i banował na nim prezydenta Białorusi to nikt nic nie mógłby ci zrobić. Twój portal twoje zasady.

1lajk

Teoretycznie tak, ale przez to, że takie portale mają taką pozycję, to mogą w prosty sposób manipulować społecznymi nastrojami. Jeśli nie działa subtelne filtrowanie treści i podsuwanie “odpowiednich” postów, a innych ukrywanie, to metodą siłową ograniczanie dostępu niewygodnemu politykowi.

ps.
Ja nie piszę przecież, że oni łamią prawo. Tylko że mają zbyt dużą siłę do kierowania społeczeństwem, a przez to niejawnego rządzenia :wink:

Ten artykuł przybliża związki Trumpa z teorią spiskową Q / QAnon. Czy na naszych oczach tworzy się nowa religia. Z Trumpem jako jej Prorokiem?

“Relacje łączące 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych i QAnon można określić jako symbiozę. Dla zwolenników Q Donald Trump, idący do władzy w kontrze do waszyngtońskich elit, zapowiadający „osuszenie bagna”, stał się centralną postacią ich mitologii. Członkowie ruchu wierzą bowiem, że jest on jedynym człowiekiem, który może rozbić „deep state" i zamknąć przedstawicieli satanistyczno-pedofilskiego establishmentu w Guantanamo. Ma do tego dojść w trakcie operacji o kryptonimie „Burza"".

https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/308079994-QAnon-Od-Pizzagate-do-sympatii-Trumpa.html

Uogólnienie to zazwyczaj kłamstwo. Trump ma tyle wspólnego z Q, co PiS ma wspólnego z Podlasiem. :laughing:

1lajk