Pri Master Drive - ATAPI incompatybile przy wgrywaniu Window

witam mam problem chce sformatować system wchodzę do biosa ustawiam Primary IDE master na CD/DVD zapisuje komp sie resetuje i wyskakuje takie czarne okno i na nim pisze

Del.Setup F11: Boot Menu F12 Network boot

Pri Master Drive - ATAPI incompatybile

Prees F1 to Resume

ale nie powienieneś ustawić First Boot Device na CD?? a Primary Master zostawić w spokoju??

i wtedy jednokrotnie możesz zabootować system z innego urządzenia wciskając klawisz F11 w trakcie ładowania biosu i wybierając napęd CD.

bo to

mówi że masz coś namieszane w ustawieniu napędów

dobra teraz powiem jasno jestem zielony nigdy nie wgrywałem systemu…

a apropos Biosa w biosie mam

Primary IDE Master

Primary IDE Slave

Secondary IDE Master

Secondary IDE Slave

i powiedzcie mi co mam przestawic :confused:

Napisz jeszcze jaki masz bios: Avard czy Phoenix (albo kolor tła interfejsu w biosie)to łatwej bedzie można ci pomóc.

kolor tła w biosie jest niebieski

Taki kolor mają interfejsy BIOS-u Avard.

W sekcji Advanced BIOS Features przejdź w dół do pozycji First Boot Device , (która może mieć np wartość Hard Disc) > klawiszem [Page Up] lub [Page Down] zmieniaj wartość pola az do momentu gdy ustawisz na nim wartość : CDROM.

Wyjdź do głównego okna biosu (Esc), przejdź do funkcji Save & Exit Setup i zatwierdź zmiany (klawisz Y) a nastepnie Enter).

Gdy będziesz miał jakieś problemy to napisz.

Pozdrawiam,

http://www.adam749.eu/images/poradniki/boot_from/1.jpg - i klikasz enter

http://www.adam749.eu/images/poradniki/boot_from/2.jpg - i klikasz enter

http://www.adam749.eu/images/poradniki/boot_from/3.jpg - ustawiasz tu botowanie na CDROM klawiszami Page UP

i akceptujesz Enterem

http://www.adam749.eu/images/poradniki/boot_from/4.jpg - zapisujesz ustawienia (wkładasz płytkę z systemem do napędu)

Ralink ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

a więc wchodze w Advanced BIOS Features i nie mam tam opcji First Boot Device ale mam inne juz podaje jakie

Qucik Boot

Full Screen Logo Show

Boot Device Select jak wejde to to mam takie cos-

  • 1st Floppy:1.44Mb31/2

  • 2nd IDE-0: ST3800MA

  • 3rd CD/DVD-0: HL-OT-STDVD-RAM GH22NP20

Try Other Boot Devices Yes

SMART for Hard Disks

Swap Fllopy

Seek Fllopy

Password Check

Boot OS/2 For Dram

APIC Interrupt Mode

MPS Revision

CPU L1 & L2 Cache

Flash Protection

System Bios Cacheble

COOO,32K Shadow

i teraz co mam zrobic ??

Boot Device Select > ustaw aby na pierwszym miejscu było CD/DVD (z 3rd>1st).

kurde :confused:

zmieniam tak jak mówisz i nic komputer włącza sie normalnie :confused:

Hmm, muszę popatrzeć do BIOS-u w moim komputerze. Ale dla pewności _ myślę, że zapisałeś zmiany przed zamknięciem biosu? (Save to CMOS and EXIT (Y/N)? Y >i Enter.

znaczy ja przestawiałem rzeczy wychodziłem do tego jakby głównego Menu i biore Save&Exit

Powinno się wtedy pojawić okienko z pytaniem:

Zwróć uwagę żeby po pytajniku było " Y" (a nie “N”),jeśli jest inaczej wciśnij z klawiatury klawisz Y i dopiero Enter.

nic takiego mi nei wyskakuje wyskakuje tylko Click Enter to contuine or ESC to abort

to chyba to stwierdzenie:

mówi samo za siebie co należy kliknąć???

Spróbuj “Enter” > to continue (abort to coś mniej więcej - przerwij, usuń).

no wiem co kliknąć nie jestem taki matołem ale klikam i nic…

#-o Na pewno nikt nie miał niczego takiego na myśli.

Po prostu ty jesteś przed monitorem i widzisz krok po kroku co się dzieje i jakie są reakcje na twoje polecenia. Jak nie napiszesz dokładnie, coś np. opuścisz to z tej strony trzeba się domyślać bo BIOS-y moągą różnić się w szczegółach.

Ja np. nie rozumiem

czy napawdę nic się nie dzieje, nie przechodzi do następnego kroku, czy może wraca do głównego menu?

Ale do rzeczy: Gdy po zmianie ustawień i zresetowaniu komputera powtórnie wejdziesz do BIOS-u to sprawdź czy twoje ustawienia się zapisały tj. czy na pierwszym miejscu jest 1rd CD/DVD. Jeśli tak jest to powinno bootować z napędu CD a jeśli nie to znaczy że nie zapisałeś wprowadzonych zmian.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Aha! Napisz jeszcze jaki Windows próbujesz instalować i czy dysk jest SATA czy ATA.

Dysk ATA

a jak wchodze do BIosu to zawsze na pierwszym miescju (1st) jest CD/DVD