Primary partition - jak ustawić z pozycji komend PILNE

WITAJCIE,

 

zmieniłem partycje aktywną/pierwszą przez przypadek,teraz mi się wyświetlił boot is missing. Mam dostęp do polecenia komend,jakie komendy mam wpisać, żeby zmienić kolejność partycji,żeby ustawić partycję właściwą na aktywną? Bardzo proszę o szybką pomoc. Nie mogę nic zrobić poza stawianiem systemu od nowa.

spróbuj testdisk lub gparted

Bardzo dziękuję za wyczerpująco wypowiedź :slight_smile: ale zrobiłem to korzystając na drugim laptopie z forum po angielsku, gdzie jest opisane punkt po punkcie, jak to zrobić. Już kiedyś miałem podobny problem, nikt nie potrafił mi tu pomóc /nie pisze do Ciebie drunkula, miałeś dobre intencje/, ale taka jest prawda, że wtedy mnie wszyscy kierowali ku temu, żebym postawił system. Najlepsze było to, że gdy wtedy przyszedł technik od della, kawał debila, to właśnie postawił system od nowa, zamiast ustawić właściwą partycję na aktywną. 

 

Nie będę pisał, jak to się robi, bo już kiedyś pisałem podobne porady, to admin mi je wyciął bo coś tam z tytułem nie pasowało, czy jakoś tak. więc wysilać się nie będę, linka do naprawy nie podam, ale jak ktoś będzie potrzebował to może na pw, gdy będę akurat on line.