Prince of Persia Warrior Within - Poziom niemożliwy do przejścia


(Lyko14) #1

Witam bardzo serdecznie. Sądząc po tytule sądzicie pewnie że jestem jakimś noobkiem, który nie potrafi grać, może nie jestem najlepszym graczem, ale na pewno 7 razy pod rząd nie mogę zlamić. Oto w czym rzecz: https://www.youtube.com/watch?v=LtBAfXXykf8 

Jak widać na filmiku cofnąłem się do Ołtarza (Miejsca walki z Shadee) po ostatni life upgrade i teraz nie mogę wrócić do Środkowej hali. Najdziwniejsze jest to że we wcześniejszej fazie gry bez problemu mogłem przejść ten poziom. Co robić?


(Pharun) #2

http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=333 <- sprawdź tutaj :wink: nie znam gry, ale na tej stronie mają świetne poradniki.


(lordjahu) #3

Tu nie wystarczy rozbiec się po ścianie i skoczyć ?


(Lyko14) #4

Jak niby to zrobić?! Poza tym pomyśl, jeśli to takie proste, to dlaczego tylko ty zdołałeś odpowiedzieć na to pytanie?


(lordjahu) #5

 

Bo kiedyś w tą grę grałem i ją przeszedłem całą. A wtedy też musiałem sobie jakoś z tym problemem poradzić prawda ? Rzuciłem taki pomysł, gdyż wydawał mi się odpowiedzią na Twoje pytanie. Jeśli to nie to, to trudno.

 

Próbowałeś ponownie rozegrać poziom ?

Nie wiem czy to pomoże - spróbuj dojść na sam czubek i skoczyć (jak na filmiku obok) - https://www.youtube.com/watch?v=BhD5bNxfyL0


(Theresnonick) #6

Sorry, że robię “wykopaliska”, ale pomyślałem, że warto przy okazji tego tematu zaznaczyć, jak się sprawa ma.

 

Otóż, jeśli przechodzimy ten etap ponownie po odmianie z Upiora Piasku, w miejscu, w którym swego czasu Dahaka rozwalił nam kratę, nie można już wskoczyć. Wygląda to dziwnie, bo choć kraty tam nie ma, to Książę nijak nie może już się złapać tej krawędzi, mimo że przedtem robił to bez problemu, a tymczasem jest to jedyna droga naprzód. Wówczas jesteśmy w pułapce, bo wrócić nie ma jak, a iść dalej też się nie da.

Ciekawostką jest, że po odmianie z Upiora Piasku to otoczenie się nieco zmienia, mimo tego samego czasu w tym miejscu - teraźniejszości. Można sobie porównać wygląd otoczenia w miejscu, w którym bezskutecznie próbujemy się chwycić krawędzi, z tym, jakie jest na gameplayach. Czy niemoc złapania się tej krawędzi (która aż się o to prosi) jest bugiem spowodowanym subtelną zmianą otoczenia przez twórców, czy też zamierzonym posunięciem - nie wiadomo (a w każdym razie nie wiem).

 

A przy okazji, poradnik autorstwa gry-online do Duszy Wojownika, który osobiście posiadam wraz z grą z Kolekcji Klasyki, jest nic niewart. Nie ma w nim nic o drugim zakończeniu, nie ma wypisanych life upgrade’ów (kolumn ulepszenia), broni specjalnych, ani skrzynek z grafikami.

Pozdrawiam.