Print.exe - podejrzany proces

Witam, ostatnio zauważyłem problem z kartą gdyż na czystym pulpicie z niczym nie właczonym w tle karta miała ponad 60 stopni zobaczyłem w procesy i proces który obciążał kartę było print.exe czy ktoś mi może wyjaśnić co to jest za proces bo zużywa on praktycznie całą pamięć karty. Wszystko jest widoczne na screenach.


Kliknij prawym klawiszem na ten proces i wybierz Otwórz lokalizację pliku żeby zobaczyć gdzie on się znajduje. Może to powie coś więcej o tym procesie.

1 polubienie

Witaj @Thisisover

Bardzo możliwe, że plik jest szkodliwy.

Jeśli znajdziesz lokalizację pliku, możesz plik wysłać do analizy na
virustotal.com

Przeskanuj system programem RogueKiller, wstaw wynik do wglądu

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Mi to na złośliwą koparkę kryptowalut wygląda. (minera)
:white_check_mark: pamięć GPU żre
:white_check_mark: na wykresie widać wzrost aktywności GPU do 100% + skutek w postaci wzrostu temperatury
:white_check_mark: nie używa GPU jak się uruchomi menadżera zadań, aby „nie rzucać się w oczy”

@Thisisover
Przysłuchaj się kiedy wentylatory od GPU przyspieszają i w PowerShellu wykonaj:

$GpuMemTotal = (((Get-Counter "\GPU Process Memory(*)\Local Usage").CounterSamples | where CookedValue).CookedValue | measure -sum).sum
    Write-Output "Total GPU Process Memory Local Usage: $([math]::Round($GpuMemTotal/1MB,2)) MB"
$GpuUseTotal = (((Get-Counter "\GPU Engine(*engtype_3D)\Utilization Percentage").CounterSamples | where CookedValue).CookedValue | measure -sum).sum
    Write-Output "Total GPU Engine Usage: $([math]::Round($GpuUseTotal,2))%"

,a potem:

$p = Get-Process print; ((Get-Counter "\GPU Engine(pid_$($p.id)*engtype_3D)\Utilization Percentage").CounterSamples | where CookedValue).CookedValue |foreach {Write-Output "$([math]::Round($_,1))%"}

Zobaczysz, że będzie widoczne użycie GPU przez ten proces :slight_smile:

2 polubienia

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.