Print Screen i czarny obraz

Witam
Gdy miałem Windows 7 print screen w trakcie gry robiły się normalnie
Teraz posiadam Win 10 Pro w każdej z grze po wciśnięciu przycisku PrtScn lub kombinacji Win + PrtScn zamiast zdjęcia pojawia się czarny obraz, natomiast gdy robię zrzut pulpitu problem nie występuje.  Problem pojawia się nawet jak odinstalowałem sterowniki od karty graficznej
 
Ostatnio odinstalowałem sterowniki do karty graficznej i dalej występował ten sam problem, aktualizacja do najnowszej wersji tez nic nie dała.
Dopiero jak w grach ustawiam w grafice  “Okno (bez ramki)” lub “uruchom w  oknie” PrtScn działa i wychodzą zdjęcia

Rozwiązanie to skorzystanie z oprogramowania do robienia zrzutów ekranów 

http://www.dobreprogramy.pl/Przechwytywanie-obrazu,Programy,Windows,150.html

lub niektóre gry same zapisują ss lub steam overlay 

 wolałbym naprawić błąd niż instalować oprogramowanie :slight_smile: Gdyby fraps był tańszy :slight_smile:

Systemowy print screen nie radzi sobie z przechwytywanie obrazu generowanego w directx. Stąd programy do tego celu.

Troche mnie to martwi, chyba że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Świętej pamięci Xfire też miał overlay i możliwość robienia screenów. Soft do screenów jest też wygodniejszy - naciskasz przycisk i ss ląduje w odpowiednim folderze. 

 

W samym windowsie za pomocą prntscr nie zrobisz z pełnoekranowego gry/programu directx, to nie jest błąd - deal with it.

Zawsze możesz grać w oknie

Dziękuje wszystkim za Odpowiedzi