Print Screen w Windows 11, jak zrobić szybkie zrzuty ekranu?

Właściwie to chyba rozwiązałem ten problem: [Win] + [Print Screen]. O ile ten sposób jest poprawny.

Windows 10 po wciśnięciu samego [Print Screen] o ile się nie mylę, sam robił natychmiastowy zrzut ekranu i nie było problemu. Co w dziesiątce robiła wyżej wspomniana kombinacja klawiszy nie wiem.

Dlaczego w Windows 11 po wciśnięciu samego tego jednego klawisza włącza się [Wycinek]?
Są jakieś programy pozwalające zrobić szybko zrzut ekranu, albo ktoś zarzuci ciekawostkę związaną z tym tematem, który poruszyłem?

A tak dodatkowo, czemu jak w Paincie jak poszerzymy tło to jest ono przezroczyste, ja chcę białe.

tak jest poprawny

bo MS zmienił sposób po aktualizacji robienia rzutów ekranu i teraz wystarczy korzystać z wbudowanego programu wycinek i szkic, który pozwala na robienie rzutów ekranu na różne sposoby a jest tych sposobów 4 a mianowicie

  1. Wycinek dowolny Pozwala na obrysowanie obiektu dowolnym kształtem.
  2. Wycinek prostokątny Umożliwia przeciągnięcie kursora wokół obiektu, aby utworzyć prostokąt.
  3. Wycinek okna Pozwala na wybór okna, na przykład okna przeglądarki lub okna dialogowego, które chcesz przechwycić.
  4. Wycinek pełnoekranowy Przechwytuje cały ekran

Nie mam pod ręką Windows 11, ale czy przypadkiem tam nie jest domyślnie włączona opcja [Skrót klawisza Print Screen → Użyj klawisza PrtScn, aby otworzyć wycinanie ekranu] w ustawieniach systemu, w ułatwieniach dostępu?

Tu w Windows 10:

Zresztą w samym programie, jak widzę, jest skrót do tego:

Gdzie mogę znaleźć "Wycinek i szkic" i ich ustawienia w Windows 11? (to co widać na 2-gim obrazku)

start>program > akcesoria systemu> narzędzia wycinanie



A tu drugi sposób !!!

wpisz “narzędzie wycinanie” i wybierz je z wyników.

Pewnie da się cofnąć by print screen leciał tylko do schowka.