Print Spooler został zatrzymany. Jak uruchomić?

Witam. Przeczytałem już chyba 10 tematów dotyczących tego problemu i w żadnym nie znalazłem odpowiedzi. Więc do rzeczy:

Mam drukarę: HP Photosmart C5280 All-in-One. System: Vista.

Włączam instalkę ściągniętą ze strony producenta i po 2% wyskakuje komunikat:

Print Spooler

Ta usługa jest zatrzymana. Należy ją uruchomić, aby można było kontynuować instalację. Kliknij przycisk Napraw, aby instalator uruchomił usługę.

Przycisk napraw nie daje żadnych efektów, więc pozostaje mi tylko opcja Anuluj.

Co mam teraz zrobić?

HellYeahEnT , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

W uruchom wpisz services.msc. Na liście znajdz Print Spooler włącz i ustaw by startowała automatycznie. Instalator raczej tego nie naprawi…

Na tej liście nie pokazuje mi w ogóle Print Spoolera :? To możliwe, że w ogóle go nie mam?

HellYeahEnT , bo to jest usługa pod nazwą Bufor wydruku jeżeli się nie mylę.

Takiej usługi też mi nie pokazuje :?

No to masz problem z rejesterm. Znalazem na necie taki link:

http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/itprovistaprinting/thread/dc67cf1a-4308-4604-a8da-8cd7a7b8fe1d/

Jest po angielsku ale myślę że nie bedzie to problem, jeśli tak to daj znać :slight_smile:

W punkcie 4 mam problem. Po kliknięciu na ten plik spooler.reg nic się nie dzieje, po prostu włącza się notatnik.

Chyba zrobiłem: wszedłem do rejestru i zaimportowałem ten plik, wyskoczyło okienko o prawidłowym imporcie, ale i tak jest to samo co na początku “Print spooler zatrzymany” :?

Włącz usługę “Bufor wydruku”

Jak ją włączyć?

Tutaj nie za bardzo wiem o co chodzi

Prawy myszki i uruchom ,typ uruchomiania bodajże automatyczny.

Dodane środa, 3 lis 2010, 15:39

to co dorzuciłeś dotyczy chyba Upgrade’u systemu.

Ale gdzie mam wejść, żeby to uruchomić?

PPM na pasku > menedżer zadań > usługi > usługi

Kocham was! !!