Printscreen - czarne tło

(D@rius) #1

Chcąc zrobić screena w grze, naciskam klawisz printscreen i następnie wchodzę do painta czy fotoszopa... i tam sobie wklejam screena no i jest czarne tło. dlaczego tak sie dzieje? jak to naprawić?

(szymon189) #2

Jeżeli chcesz tworzyć screeny w grach to polecam program Fraps.

(D@rius) #3

ale chcę zrobić screena nie używając takich programów... chyba po to jest ten przycisk...

(jas_fasola) #4

Nie zrobisz gry korzystają z DirectX a "klawisz" nie i tyle.

PS. PrtSc powstał bardzo dawno temu i nie był do robienia "screen shotów" graficznych a wydruku z ekranu na drukarkę (wtedy jeszcze igłową).

(kryspin013) #5

We wszystkich grach tak masz? Np w Falloucie (bardzo stara gra) robienie screenów print screenem nie działa prawidłowo. Sprawdź czy gra sama nie wspiera tworzenia zrzutów. Fallout zapisywał obrazy w bmp po wciśnięciu F12.

(D@rius) #6

We wszystkich grach tak mam...

(kryspin013) #7

Hmm... Nie wiem, może zaktualizuj biblioteki DirectX chociaż wątpię że to coś da...

(D@rius) #8

najnowsze mam dx11...

(Eleks) #9

A to czasem nie jest spowodowanem Aero w nowszych Windowsach :slight_smile: ? Spróbuj wyłączyć chwilowo Aero i zrobić screeny ...

(D@rius) #10

Nie wiem czy to coś ma do rzeczy. . . Ale jak otworzę grę w oknie to zrobi screena. Na pulpicie też skrin działa.

(kryspin013) #11

A jakie masz ustawione kolory w grach?

(D@rius) #12

Pomoże ktoś?

(Reinsx) #13

Użyj programu w fullscreen nie zrobisz przyciskiem zrzutu jak program na to nie pozwala.