Priorytet gry multiplayer

witam. posiadam router Planet ADW-4401A (V4). kablowo mam podpięty do niego komp stacjonarny i laptopa przez wifi. chciałbym skonfigurować w nim funkcje tak aby podczas gry w Counter-Strike:Source nie szalał ping gdy ktoś korzysta z internetu na laptopie. można chyba ustawić jakoś żeby CSS miał priorytet przed laptopem, tzn przeglądarka internetową na nim. jeśli się nie mylę do ustawienia tego priorytetu służy funkcja “IP QoS”

56f30474ef435f46m.jpg

PS: nie wiem czy dobry tytuł postu dałem

PS2: poprawiłem

nie wiem czy na routerze taką opcje ustawisz ale np. programem cFosSpeed ustawisz priorytety dla aplikacji sieciowych

killerps ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

cfoss speed się sprawdza gdy się ma neta przez modem do jednego kompa. ale na routerze to on rozdziela łącze wiec z cfossa nici

no no ewentualnie możesz spróbować Network Monitor, samym routerem priorytetów nie ustawisz

A dlaczego nie CFos :stuck_out_tongue: u niektórych pomaga u innych szkodzi ;p spróbować można.

Source IP-start>uruchom>cmd>ipconfig i wpisujesz tam to IP co masz mieć.

Destination IP-też chyba takie możesz wpisać.

net mask: 255.255.255.0

Source Port, Destination Port: Wpisz porty na jakich CS korzysta, możesz wpisać zakres 27000-27100 o ile CSS korzysta z takich czy podobnych jak CS 1.6

Protocol, będzie pewnie TCP, UDP lub Both najlepiej daj Both, jeżeli nie będzie to chyba z TCP CS korzysta.

Psyhical port:nie mam pojęcia, zależy co tam będzie-lub wymień co tam jest.

Outbount interfaces:podaj jakie masz tam do wpisania lub screen, oraz jak się łączysz do routera, kablem, WiFI ?

OutBound piority no to normalne że highest.

Qos Tag:nie mam pojęcia, zostaw jak jest, apply changes i reboot routera po skończeniu ustawiania.

podłączam się skrętką

outbound interface wybrałem to co jest, a physical port LAN1 bo kabel mam pod 1 podpięty

2546b39055eee2e9m.jpg

No to zaznacz to ppp0 i ten LAN1 i powinna być poprawa o ile router ponownie uruchomisz.

teraz zauważyłem ze popełniałem błąd. w source port dawalem 25000 a destination 30000. a w obu powinno być to samo. nie mogę wpisać zakresu portów bo jest tylko 5miejsc na znaki

No to kilka reguł z portami serwerów na których grasz ;]

narazie ustawiłem port mapping, tzn ze mój komp ogólnie ma wyższy priorytet przed laptopem. zobaczę jak się to będzie sprawowało. dzięki jeszcze raz. można zamknąć temat