Priorytet połączeń internetowych Windows 7

Witam.

Od razu może powiem, że znalazłem podobny wątek już na tym forum ale przedstawione tam rozwiązanie niestety u mnie nie działa. Mam Win 7 Pro 64 bit.

Po uruchomieniu: Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe, następnie Zaawansowane - Ustawienia zaawansowane i zakładka “karty i powiązania”, uzyskujemy dostęp do ustawienia kolejności połączeń w jakich Windows powinien szukać. Mam ustawione w takiej kolejności: Połączenie lokalne, Połączenie sieci bezprzewodowej, Komórkowe połączenie szerokopasmowe. Jeżeli jestem w domu i korzystam z wifi to łączy mi się też jednocześnie połączenie komórkowe z wbudowanego modemu. Muszę je ręcznie rozłączać.

Jak ustawić żeby tam gdzie korzystam z wifi, łączył tylko takie połączenie a gdy brak wifi łączył automatycznie połączenie komórkowe?

Dodam, że we właściwościach połączenia komórkowego mam ustawione: “Zawsze łącz automatycznie” z zaznaczoną pod spodem opcją “Połącz automatycznie tylko wtedy gdy nie jest dostępne żadne alternatywne połączenie internetowe”.

Jeżeli jest jakiś dodatkowy soft, którym można to regulować to poprosiłbym o namiar. Jeżeli jednak da się to ustawić w systemie, to takie rozwiązanie wolę bardziej.

Pozdrawiam.

Dodane 20.11.2013 (Śr) 16:51

Witam ponownie.

Naprawdę nikt nie ma pomysłu na opisany przeze mnie przypadek?

Myślę, że nie ja jedyny używam połączenia GSM i WiFi na zmianę. Przecież ktoś musiał się już zetknąć z takim przypadkiem.