Priorytet przy uruchamianiu systemu (Ethernet, a nie Wi-Fi)

Witam,

Na początku chciałbym nadmienić, że nie miałem pomysłu jak poprawnie skonstruować tytuł.

Zapytanie mam następujące:

Posiadam notebook’a firmy Acer, a dokładnie model TravelMate 5740 i przy uruchamianiu automatycznie uruchamia się Wi-Fi. Chciałbym w jakiś sposób wyłączyć Wi-Fi, a tym samym priorytetem ustawić kabel.

Czy jest jakaś możliwość wyłączenia całkowicie Wi-Fi, czy muszę to robić przy każdym uruchomieniu klawiszem funkcyjnym?

Pozdrawiam,

apik

Wejdź w panel sterowania, tam - Centrum sieci i udostępniania - z lewej strony będzie opcja “Zmień ustawienia karty sieciowej” - wyłączasz tam daną kartę sieciową po wciśnięciu prawego przycisku myszy.

PS. Podaj na przyszłość, jakiego systemu używasz :wink: Ta instrukcja jest dla systemów Windows 7 i 8, bo w obu podobnie to wygląda, Vista też chyba ma zbliżone opcje, ale dawno nie używałem, więc nie chcę wprowadzać w błąd.

Windows 7.

Jeśli wyłączenie całkowite karty sieciowej to jedyna opcja to tak będzie trzeba uczynić. Dzięki wielkie za szybką odpowiedź.

Pytałeś o całkowitą możliwość wyłączenia WiFi, co też opisałem. Inną metodą jest zapomnienie sieci przez system, dzięki czemu nie będzie się on z nią łączył samoczynnie - w oknie, w którym wybierasz sieć, z którą chcesz się połączyć, klikasz na wybraną sieć prawym przyciskiem i klikasz Zapomnij tę sieć i voila. Teraz, jeśli będziesz potrzebował łączyć się swoim sprzętem via WiFi, po prostu się połącz, ale odznacz przy okazji opcję, w której system automatycznie łączy się z daną siecią (ptaszek do odznaczenia, jak dobrze pamiętam).

Kurcze jak mogłem o tym nie pomyśleć. Nie raz w telefonie korzystam z opcji zapomnij sieć :slight_smile:

W każdym razie jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam.