Privoxy a Internet - czy usuwać?

Witam

Korzystam z Modemu, który ma pewna wadę - gdy nadejdzie SMS,  przekierowuje on na swoją stronę i rozłącza internet . Inne strony wówczas się nie wyświetlają, pojawia się error: err_name_not_resolved . Zwykle po pewnym czasie od wyświetlenia wiadomości modem startował ponownie jednak tym razem gdy usunęłam wiadomość coś się zepsuło i w żaden sposób nie mogłam przywrócić połączenia. Zastosowałam zmianę DNS, użyłam tych od Google: 8.8.8.8 i 8.8.4.4 . Internet wrócił jednak zauważyłam dziwny proces:  Privoxy.exe . Przy ponownym uruchomieniu internetu, kiedy modem próbował otworzyć stronę startową m.home, pojawiła się strona od Privoxy : 
privoxy.png

Wtedy zauważyłam też, że proces jest obecny na komputerze: 

procesy.png

Jego zamknięcie powoduje ponowny brak internetu. Privoxy znajduje się na komputerze od 25 sierpnia i nie wiem skąd się wziął: 

privoxyy.png 

Zawsze uważam żeby nie klikać bezmyślnie “dalej” podczas instalacji oprogramowania. Firefoxa też nie używam (podobno Privoxy współpracuje z tą przeglądarką)

Czy powinnam starać się za wszelką cenę usunąć tę aplikację? Co zrobić aby po usunięciu Privoxy internet działał nadal?

 

FRST: http://wklej.org/hash/8bb8c1cce26/

 

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc, przepraszam za kłopot i pozdrawiam.

 

FRST

Addition

Shortcut

Wklej do systemowego notatnika i zapisz jako plik tekstowy o nazwie fixlist :

Uruchom FRST i kliknij Napraw (Fix). Pokaż raport z usuwania Fixlog.
Kliknij Skanuj (Scan) i pokaż nowy raport z FRST bez Addition i Shortcut.

Proces Privoxy.exe znikął, internet działa - dziękuję :slight_smile:

 

Jeszcze raporty:

 

Fixlog oraz drugi FRST

 

 

Wklej do systemowego notatnika i zapisz jako plik tekstowy o nazwie fixlist :

Uruchom FRST i kliknij Napraw (Fix). Skasuj folder C:\FRST

Czyszczenie folderów Przywracania systemu
Dysk przeskanuj Malwarebytes Anti-Malware
Podczas instalacji usuń zaznaczenie przy Uruchom okres testowy Malwarebytes Anti-Malware Premium: KLIK
Przeczytaj w jaki sposób należy instalować programy: KLIK - KLIK - KLIK

Odinstaluj Microsoft Silverlight i zainstaluj Silverlight 5.1.50428.0

 

Zanim usunę Punkty przywracania systemu:
 

Korzystam z laptopa (Windows 8 -> 8.1 a teraz Win 10) i nie mam płyty systemowej. Mogę natomiast wrócić do ustawień fabrycznych. Czy usunięcie Punktów przywracania systemu nie usunie także kopii systemu?