Próba ładowania nieistniejących urządzeń przy starcie

Mam problem w systemie pclinuxos 2010.11. Otóż przy starcie systemu próbuje ładować urzadzenia, których nie ma w komputerze. Pojawia się kounikat:

przez co start spowolniony jest o 2 minunty. Mam jeden dysk twardy. Nigdy nie miałem tego problemu.

Hmm może jakieś niepotrzebne wpisy w /etc/fstab, pokaż jego zawartość.

Jak widać brak zbędnych wpisów.

A możesz mi powiedzieć dokładnie na jakim etapie startu system się to pojawia?

Zaraz wczytaniu sterowników do urządzeń, wtedy pojawia się informacja o wykrytych dyskach, potem pojawia się wspomniany wcześniej komunikat. Może ma to związek z jądrem?

Bardzo dziwne, w ogóle trochę dziwne oznaczenie tych urządzeń. Już długo wszystkie nośniki są oznaczane jako sd, a nie hd. Jakie masz jądro?

2.6.33.7, poza tym wszystkie dyski oznaczone są u mnie jako sd, z wyjątkiem tych których nie ma a system próbuje wczytać.

Masz w komputerze jakieś czytniki kart lub coś w tym stylu?

Pozdrawiam!

Nie. A tak na marginesie to chyba ogólnie pclinuxos jest jakiś niedorobiony. Miałem kiedyś wersję 2007, a to była porażka a nie system.

$ cat /etc/rc.local

Możliwe że system nie supportuje danego systemu plików.

Co ty gadasz? To jeden z najbardziej dopracowanych linuksów. Zajrzyj tutaj, rozgryzłem to w wolnych chwilach:

http://forum.pclinuxos.org.pl/viewtopic.php?t=2909

Musiałeś coś mieszać w partycjach, mylę się?

Wykonaj tak jak tam napisałem, a będzie OK.

System szuka określonych UUID, trzeba uaktualnić …

Naprawdę nic nie mieszałem w partycjach. Problem istnieje od chwili pierwszego uruchomienia, poza tym czytałem wcześniej ten temat który podałeś w linku i wydalem polecienie mknitrd i nadal to samo. Jeszcze raz napiszę: system próbuje wykryć partycje hdb7 i hdb1 ale tych partycji nie ma. Są tylko te oznaczone jako sda i system wykrywa je poprawnie. Dodam że nie mam drugiego dysku twardego.

Wywieszam zatem białą flagę :stuck_out_tongue: Może roobal coś wymyśli :slight_smile:

Raczej nic nie wymyślę :wink: Z PCLOSem miałem niewielką styczność, ledwo parę minut się nim bawiłem, nie przypadł mi do gustu po prostu :slight_smile:

Ale jak pokażesz wynik

fdisk -l

df -h

to może coś się rozjaśni.

Pozdrawiam!

Nic nowego.

@roobal

Tu nie chodzi o PCLOS, podalem rozwiązanie, które na sobie przerobiłem, bo denerwował mnie komunikat “Waiting for device … to appear” - 60 sekund. Wystarczyło uświadomić jądru nowe UUID.

:slight_smile: