Próba nawiazania połączenia wychodzacego pod staly adres IP

Witam!

Świeżo po instalacji systemu WinXP, Avast’a i Kerio. Ten ostatni w trybie zaawansowanym.

Była jedna sytuacja, gdy coś się mogło przebić. I właśnie po tej sytuacji Kerio wyrzucił mi informacje:

Process c:\winfs16.exe injected dangerous code into c:\windows\explorer.exe (code address: 0x012130A3)

Długo nie myśląc podmieniłem explorer.exe z poprzedniej instalacji Windy (z drugiego dysku uruchamiając z niego system).

Ten problem zniknął, jednak Kerio systematycznie informuje mnie o próbie wychodzącego połączenia pod adres

ip: 89.188.16.18 i to każdym możliwym programem (WinZIP, TotalCMD, iTouch, CreativeHQ, whatever…)

To mój log:

Pierwszy raz używam Hijack This, więc zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Pomóżcie…

btw. zastanawia mnie ten:

O2 - BHO: (no name) - {D7A76D80-1086-458A-8C2C-026BF9F4B823} - C:\WINDOWS\system32\hggddbx.dll

Przeczytaj tematy przyklejone w tym dziale i popraw posta.JNJN

Masz trojana Vundo:

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\SYSTEM32\hggddbx.dll

Klikasz X czerwony i restart kompa.

Użyj VundoFix + FixVundo + VirtumundoBeGone. Wszystkie narzędzia należy uruchomić będąc w trybie awaryjnym.

Po wykonaniu pokaż nowy log z hjt, SilentRunners, Comboscan oraz zawartość pliku c:\vundofix.txt

Zrobiłem tak i chyba wyleczyłem, a w zasadzie Ty wyleczyłeś :smiley:

Logi po zadaniu