Próba wejścia do biosu, zainfekowany komputer

Witajcie, sytuacja jest taka. Kolega poprosił mnie abym usunął mu tego wirusa " Polizja (…) "

Znany temat zapewne … System operacyjny to Windows 8 Laptop to

Sony Vaio SVE151G17M, system w sumie nie działa nie da sie nic włączyć prócz menu…

W tym laptopie aby włączyć boot trzeba użyć przycisku " assist " który także jest

blokowany przez wirus… Przy włączaniu komputer wyświetla sie logo VAIO

F2 F8 F12 nie działa… Nie wiem już co mam robić, czekam na jakieś

propozycje. Nie da się ani przywrócić ani nic, ponieważ gdy włączam chociażby

przywracanie ono uruchamia się na pulpicie a pulpit jest blokowany przez to gó…

Czekam na propozycje! :slight_smile:

Zobacz to http://usunwirusa.pl/polizja-biuro-sluz … nej-virus/ może pomoże ale głowy urwać nie dam i nie odpowiadam za porady zamieszczone na tej stronce

Dziękuję za podjętą próbę, tego wirusa można usunąć chociażby combofixem, lecz problem tkwi w tym, że nie da się nic zrobić oprócz poruszania się po menu, każda aplikacja otwiera się na pulpicie a pulpit jest blokowany przez tego pasożyta… A Sony zabezpieczyło się wrazie takich akcji przyciskiem ASSIST aby oddać do serwisu. Czekam na inne porady. :slight_smile:

albo tym bym spróbował http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-R … 12771.html wypalić na dvd odpalić i przeskanować ewentualnie lub tym poradnikiem http://www.fakt.pl/Usuwanie-wirusa-ukas … 632,1.html za zamieszczone porady nie odpowiadam ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z virusem Polizji

I jak mam to odtworzyć skoro co bym nie włączył to wyskakuje ten wirus? :slight_smile:

Gdybym mógł coś takiego zrobić to już dawno combofix by siedział tam …

I tu jest problem nie wiem jak to zrobić …

Bardziej bezpieczny sposób

znalazlem taki oto poradnik

  1. Gdy już masz wirusa, wyłączasz sieć w domu.

  2. Restartujesz kompa. Włączy się, ale zamiast strony z napisem tu policja, masz biały ekran (tak się dzieje, bo odłączyłeś sieć i komputer jest offline). Przyciskasz guzik wyłączania komputera.

  3. Czekasz sekundę aż komp zakończy wyłączanie programów siłą i szybko klikasz anuluj. Teraz komputer działa jak powinien, ale wirus wciąż w nim jest i przy następnym starcie będziesz miał zablokowany ekran. Musisz więc działać!

  4. Włączasz sieć w domu i ściągasz program antywirusowy, np. Malwarebytes Anti-Malware. Skanujesz rejestr. Wyrzuca wirusa i po sprawie!

A czy do tego nie powinno być ustawione botowanie z CD?

Hej,

Do powyższego - w zmienionej formie - nie, uruchamiany jest bowiem normalny system. Jeśli chodzi o uruchomienie płyty bootowalnej Kasperskego - niestety konieczne jest ustawienie bootowania z CD/DVD.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spróbuj wejść do BIOS-u w następujący sposób; zanim pojawi się logo z Windows wciśnij F2, a następnie F1

i co poradziłeś sobie?

Nie poradziłem… Lapek leży jak leżał. Zaraz spróbuję F2 a później F1 bo dopiero teraz mam chwilę czasu, zaraz zdam relacje. :slight_smile:

//

F2, F1 nie działa. NIE WIEM JAK TO ZROBIĆ JUŻ :confused:

Spróbuj może jeszcze kombinacji F2 i następnie F3.

Na Twoim miejscu jeżeli nie udałoby mi się wejść do biosu to rozważyłbym przełożenie dysku do innego laptopa (jeżeli jest to możliwe, bo rozumiem że jest jeszcze na gwarancji) i użycie tam combofixa lub innego programu do usunięcia gościa z systemu.

Jeżeli komp nie jest na gwarancji to spróbuj go otworzyć odpiąć dysk przestawić bootowanie w biosie na cd i podpiąć go spowrotem i odpal plytke z kasperskim albo combofixem i po sprawie

bo raczej nie ma innego sposobu

tylko Uwaga Wykonujesz to na własną odpowiedzialność

Dobra, łatwiej było po prostu wyłączać go aż pojawi się tryb awaryjny, następnie wybrać usuwanie plików z dysku i przywracanie seryjnych ustawień. :slight_smile:

Wtedy usunęło tego nieszczęsnego wirusa i mogłem na spokojnie zrobić format do poczciwej, niezawodnej siódemki. :slight_smile:

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam! :slight_smile: