Proba zainfekowania komputera i powolowywanie się na DP

Wszyscy to dostali, wg mnie jest to zwykły spam ze strony xenium. Ogólnie ciekawi mnie sposób połączenia przez tych “techników” (zakładam, iż będzie to coś w stylu id przyznawanego przez ich program, bo przecież w wypadku routera zielony musi przekierować port programu :slight_smile: ), oraz odzyskiwanie danych (przecież aplikację instalujesz więc zapisujesz coś na dysku). Co do poinstalacyjnej konfiguracji systemu, jak ktoś na tyle myśli by zainstalować system, a potem sterowniki do karty sieciowej (w wypadku windows xp). To raczej resztę też zainstaluje. Btw nazwa dziwnie podobna do hotfix :slight_smile:

A ogólny zamysł będzie konkurować z forum dp, na którym ludzie pomagają we wszystkim z oferty. Takie coś mogło by być przydatne w wypadku niektórych przypadków na dp. Jednak ktoś musiałby napisać dedykowany program, przez który można by się łączyć po np nicku z forum, a nie po ip ( z powodu wymienionego wcześniej )

ta to ile w końcu kosztuje minuta połączenia??

* - koszt połączenia: zgodnie z taryfą operatora,[b] ok. 36[/b] groszy za minutę

ok 36gr tzn ile?

Jeżeli naprawdę tak tanio to jutro ich wypróbuje lub w piątek :smiley:

drobok , to cuś korzysta z team viewer …

Też dziś dostałem zaproszenie.

Nie mam zamiaru skorzystać, w drobnych problemach sam czasami znajomym pomagam za pomocą TeamViewer i nie mam zamiaru obcej osoby “wpuszczać” do komputera mojego lub moich znajomych.

Dziwne jest, że do tej pory nikt z administracji nie odezwał się w tym wątku a to by ucięło większość niedomówień.

Rzeczywiście nie doczytałem o tym programie, łączy się wg id więc nie ma problemów z ip, jest opcja nie instalowania, jednak tak czy siak ściągasz coś na dysk co w wypadku odzyskiwania danych jest dość niebezpieczne :slight_smile:

Wcale bym się nie zdziwił jak by administratorzy nie związani z xenium nic nie wiedzieli o tym spamie do użytkowników dp :slight_smile:

Żaden spam…

Normalne testy nowej usługi, Uczestnicy HotZlot mieli okazję wcześniejszego zapoznania się usługą :smiley:

Sam fakt tworzenia swojemu forum konkurencji w postaci płatnej usługi to wg mnie niewypał :slight_smile:

@koszt połączenia, przecież to zależy od operatora. Bo nie płacisz tym technikom tylko operatorowi za połączenie, więc to jego powinieneś zapytać :slight_smile:

drobok ,

podobnie o tym myślę…,co gorsza obawiam się jakości typu : GeekBuddy :smiley: <-@admini przeczytajcie to ![-o<

Ludziska czy wy aby nie sięgacie szczytów malkontenctwa ??

Ktoś wam oferuje przetestowanie usługi renomowanej firmy za koszty jednego impulsu a wy szukacie dziury w całym i piątego dna ??

Strzał w kolano ??

Jaki strzał w kolano ??

Ile jest osób które pomimo wytłumaczenia na forum jak krowie na rowie co ma zrobić i tak nie będzie nic z tego wiedzieć.

Chcecie to korzystacie z oferty, nie chcecie nikt was do tego nie zmusi.

Proste jak dwa razy dwa, ale zamiast to przyjąć do wiadomości lepiej bić pianę i szukać teorii spiskowych XXI wieku …

No comments …

fiesta , w mailu była (bodajże) prośba o opinie/sugestie…niektórzy wyrażają je tutaj- czy to dziwne ? Wybacz…nie będę dzwonił do dp ,aby wyrazić swoją opinię telefonicznie …A usunąć program z autostartu sam potrafię :slight_smile:

Skoro potrafisz, to target usługi nie jest skierowany do Ciebie i tyle.

Nie chcesz nie korzystasz.

Sam dostałem zaproszenie i nie korzystam bo nie jest mi do niczego potrzebne.

Dziwne o tyle że nikt nie zauważa tego do kogo jest skierowana oferta, i tylko jest jedno wielkie krytykanctwo.

Jest cała masa osób która skorzysta z oferty z pocałowaniem ręki :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

fiesta , właściwie swoje zdziwienie już wyraziłem

Żeby ją przetestować? Kto sam z siebie będzie potrafił coś “popsuć” żeby móc przetestować obsługę?

Myślę że Redakcji chodziło o “feedback” właśnie ze strony zaawansowanych i mniej zaawansowanych Userów, można coś dodać, poprawić itd …

I o to chodzi, tak samo jak i wypuszczanie “bet” programów :slight_smile:

Jak widać z testów zrobiła się wielka zadyma i co najlepsze to zawodowcy bardziej panikują niż amatorzy powiem tylko że pracuje w firmie dużej która ma oddziały w całej Polsce i serwis działa dokładnie tak samo jak ta usługa wielokrotnie się to sprawdziło :slight_smile:

mam pytanie czy ten serwis jest “otwarty” dzisiaj bo nie mogę się do dzwonić a pieniążki z konta pobiera;/

Są ludzie, którzy chcą zrobić wszystko sami, a są ludzie, którzy mogą zrobić coś sami, ale wolą zapłacić, dając przy okazji zarobek innym, a z własnego doświadczenia więm są też ludzie, którzy na komputerach kompletnie się nie znają i wskazówki z forum niewiele im pomogą, mało tego, nawet rozmowa telefoniczna niewiele pomaga osobie, która się nie zna na komputerach. Tak samo, pomimo że są fora, dotyczące motoryzacji, ludzie korzystają z usług mechaników, niektórzy po prostu wolą zapłacić i mieć świety spokoj, kupując sobie tym samym cenny czas.

Pozdrawiam!

To może inaczej - niech redakcja poda gdzie mają cv wysyłać chętni do pracy w takim helpdesku :slight_smile: