Probelm po zainstalowaniu Visty a pierwszym uruchomieniem


(Auralis) #1

Witam, mój problem dotyczy notebook'a Fujitsu Siemens PI2540 i instalacji Visty na nim. Załapałem dość opornego rootkita, a do tego szykowałem się do reinstalki systemu i postanowiłem to zrobić teraz. Mam uszkodzony napęd, więc próbuje to zrobić przez pendrive tak opisanym sposobem:

I faktycznie działa, instalacja przechodzi wszystkie etapy, komputer uruchamia sie ponownie kilka razy, wpisuję nazwę użytkownika itd, system przeprowadza test wydajności, pojawia się napis o przygotowywaniu pulpitu, chwilę później następuje ponowny rozruch i tu właśnie pojawia się problem.

A tu zdjęcie tego, co pojawia się na ekranie:

Dodam jeszcze, że wraz z notebook'iem nie dostałem płytki z Windowsem, a był on instalowany z ukrytej partycji (przywrócenie go chyba nie jest możliwe, bo w żaden sposób mi się to nie udaje). Vista 32 bitowa, a próbuje zainstalować wersję 64 bitową, może w tym leży problem? Chociaż niby Intel Dual Core T2330 obsługuje x64. Mam nadzieję, że późnym wieczorem będę miał dostęp do Visty x86 i spróbuje raz jeszcze. Oczywiście ponowiłem utworzenie bootowalnego systemu na pendrive ale efekt jest ten sam. Również zmieniłem FAT32 na NTFS.

Widzi ktoś z Was jakieś rozwiązanie do czasu próby x86? Dziękuję z góry.


(MrAsusrp6) #2

W wolnym tłumaczeniu napis ten brzmi tak:

system nie może wystartować, problem może w tkwić w ostatniej zmianie oprogramowania lub sprzętu ...


(Auralis) #3

Hmm no tyle mniej wiecej wiedzialem, gorzej z rozwiazaniem problemu. Zauważyłem, że chyba nie sformatował mi się dysk systemowy, a kolejną Vistę dodało do danych na nim, bo rozmiar zmniejszył się. A przy instalacji jedyną opcją była nowa wersja z utratą danych z partycji. Może można jakoś ją sformatować? Bo niestety uruchomić Windowsa się nie da...


(MrAsusrp6) #4

A nie próbowałeś punktu 3 / napraw swój komputer ?


(Auralis) #5

Hym, próbowałem kilka razy i nic, a teraz zaskoczyło... Poczekam do końca ale przy możliwości załadowania sterowników można było przejrzeć zawartość dysków i co ciekawe każda kolejna instalacja nie formatowała dysku C, tylko stare przerzucała do odpowiednich folderów i tym samym mam z 30 GB Windowsów :expressionless:

I jeszcze jedna rzecz, co z tą ukrytą partycją, która ma ponad 8 GB i system w sobie, nie można jej jakoś uruchomić bez Windows'a?


(Semtex) #6

To jest Twoja partycja Recovery,z niej możesz odzyskać system w stanie fabrycznym.Ją się uruchamia przez odpowiednią kombinacje klawiszy podczas rozruchu systemu.Bez płyt i tym podobnych.


(Auralis) #7

I takie coś bardzo by mi odpowiadało, format partycji systemowej nawet z fabrycznym systemem, bo w tej chwili komputer jest unieruchomiony całkowicie. Trzeba teraz jednak znaleźć kombinację klawiszy :wink:


(Semtex) #8

W FS czasem pomaga wciśnięcie klawisza F4 zaraz po logo producenta,następnie F8->napraw->opcja FS Recovery,zaznaczam że nie musi zadziałać.

PS.FS to skrót od nazwy producenta Twojego laptopa. :slight_smile:


(MrAsusrp6) #9

Spróbuj przy uruchamianiu wcisnąć F8.

Znalazłem gdzieś na forum


(Auralis) #10

Niestety rezultatu brak, na oba klawisze reaguje ekranem pokazanym na zdjęciu. W tej chwili działa tylko F12 do bootowania i F2 do biosu...

U mnie system się nawet nie ładuje, więc wciskanie na nic :frowning:


(Semtex) #11

A pod F12 nie ma opcji Recovery?W niektórych laptopach trzeba w BIOS włączyć opcję Recovery z ukrytej partycji.Nikłe szanse ale warto sprawdzić.


(Auralis) #12

Udało się w końcu sformatować dysk systemowy i kolejny raz to samo, teraz jest już tylko Windows na nim i nic poza ale sytuacja się nie zmienia.

Poszukałem na stronie producenta i wygląda na to, że musi działać system, żeby go przeinstalować. Troche dziwne, bo jeśli komuś tak jak mi wysypie się Vista, to nie mając płytki w sumie nie można zrobić nic... Paranoja.

-- Dodane 02.10.2009 (Pt) 22:58 --

Możliwe jest, że sam nootebook jest oporny na inne systemy poza tym dostarczanym przy sprzedaży? Może coś ze sterownikami, które też samoczynnie się instalują? Już nie mam pomysłu, jeśli 32 bitowa wersja nie zadziała, to chyba pozostaje mi oddanie do serwisu i wymiana napędu na gwarancji + telefon po płytkę Recovery do FS...


(mysz 1) #13

Brak sektora startowego .