Probelm z instalacją Xp w Lenovo

(Pawelras1) #1

Mam laptopa Lenovo 3000N200 i muszę przeinstalować system wiem ze jest on na ukrytej partycji i wiem jak w nią wejść.Ale nie wiem co dalej wszystko jest po angielsku i nie wiem co mam tam zrobić.Proszę o pomoc albo instrukcję.Z góry dzięki i proszę o szybką odpowiedź.

(Longhorn2009) #2

Dostałeś płytę Recorvery?

Jeśli tak to z niej możesz zainstalować system. Wykryje ona tą “ukrytą partycję” i zainstaluje z niej na nowo system.

(Pawelras1) #3

Płytki nie dostałem a na partycje wszedłem ale nie wiem jak zainstalować system da się tylko przywrócić system.Potrzebuje szybkiej odpowiedzi.Z góry dzieki

(rafi84tek) #4

Witam,

jeśli byś czytał wszystkie odpowiedzi na własne posty, to byś wiedział.

Np. tu:

viewtopic.php?f=2&t=228602

Na stronie Lenovo (http://www.pc.ibm.com/pl/home.html) jest wszystko opisane, w FAQu.

Oto drugie pytanie z FAQu:

Posiadając partycję/CD/DVD typu RECOVERY można tylko przywrócić laptopa do stanu fabrycznego. Nie ma możliwości zainstalowania czystej wersji Windows’a (chyba że posiada się płytkę OEM/BOX Windows’a). Podczas przywracanie systemu tracimy wszystkie dane z całego dysku twardego.

Pozdrawiam,

Rafał

(Jr14) #5

Czyli XP-eka nie zainstaluje? :slight_smile:

(rafi84tek) #6

Kuba ,

za bardzo nie rozumiem o co Ci chodzi :expressionless:

Na laptopie Lenovo N200 zainstalujesz bez problemu MS Windows XP / Vista ,

(powyżej rozpatrywany był przypadek wykorzystywania systemu w wersji Recovery w postaci ukrytej partycji lub CD\DVD Recovery).

Na stronie Lenovo Support & downloads znajdują się wszystkie sterowniki do tego modelu.

Dla XP i Vista jest pełen komplet sterowników (dla Win2000 już nie).

Jeżeli posiadasz płytę z systemem XP/Vista (OEM, BOX) to bez większych trudności zainstalujesz system. W przypadku XP potrzebne będą dodatkowo sterowniki SATA. Osobiście radzę wcześniej przygotować płytkę instalacyjną przy pomocy nLie.

R.