Probelm z kompresją w virtual dub do divx

mam problem z kompresją kodekiem divx do pliku avi.

wyskakuje mi bląd:

unable to initialize the output video codec. check that the video codec is compatible with the output video frame size and the settings are correct, or try a drifferent one.

mam najnowszego divxa i od jakiegos czasu wyskakuje mi ten problem, a chce kompresowac do divxa.

wie ktos moze o co chodzi?

A jakie są właściwości źródłowego wideo? Jaka jest jego rozdzielczość?

to zalezy, ale jest rozna dla roznej sekwencji, raz jest mala, raz srednia raz duza, ale taki blad wyskakuje przy kazdej rozdzielczosci, nawet przy malej, bardzo malej. wczensiej nie amielm tego problemu, pojawil sie dopiero po aktualizacji kodeka.

Czy rozdzielczość wideo jest zgodna z wybranym profilem w konfiguracji kodeka DivX?

rzecz w tym ze nie moge niczego ustawic w ustawieniach divixa bo wszystko jest nie zaznaczone, tzn przyciemnione i nie mozna nic wlaczyc :expressionless:

chyba ze mowisz o jakichs ustawieniach o ktorych nie wiem, moze bys podlinkowal do jakiejs strony w ktorej jest opisane jak to ustawiac?

Czy aby na pewno piszemy o tym samym kodeku…?

divxw.th.jpg

Fakt, że w wersja darmowa DivX ma nieco ograniczeń.

A czy problem występuje przy korzystaniu z Xvid’a?

BTW

http://videoaudio.pl/art_kat-3_konfiguracja-kodekow.htm

tak piszemy o tym samym kodeku.

kiedy probuje zkompresowac w xvidzie to wyskakuje mi bląd

canot start video compression

an unknown error occured(may be corrupt data)

(error code -100)

Skorzystaj z GSpot i pokaż właściwości tego pliku wideo.

Jaki kodek jest używany do dekodowania tego wideo? Zajrzyj do File information w VD.

W VD wybrany był tryb Full processing mode? Czy używane były jakieś filtry?

W konfiguracji kodeka Xvid wybrany był profil unrestricted?

chodzi ci o to jakim kodekiem byl plik wejsciowy zakodowany ? nie byl wogule bo to sekwencja zdjec, format jpg.

full processing mode nie byl uzywany ani zadne filtry.

nie ustawialem niczego w kodeku xvida.

Jaka jest wielkość obrazu? Jest podzielna przez minimum 2?

A który tryb? Normal recompress?

wielkosc obrazu wynosi :611 x 329, podzielona przez 2? gdzie to sie ustawia ?

tak bylo normal recompress, ale przy full processing mode to samo sie dzieje

prawde mowiac to troche malo wiem o kompresji obrazu, ale przedtem nie mailem tego problemu

611x329 jest niepodzielne przez 2. Po dzieleniu otrzymujesz liczbę z ułamkiem.

611/2=305,5

329/2=164,5

Kodeki MPEG-4 wymagają rozmiaru podzielnego minimum przez 2, a czasami 4 czy 16 (zależnie od kodeka i profilu).

Skorzystaj z filtru crop - obetnij 3 piksele na szerokości i jeden na wysokości.

Video > Filters… > Add… > null transform > w okienku filtrów będzie dostępna opcja Cropping…

vdcropping.th.jpg

W przypadku kodeka DivX, szerokość musi być podzielna przez 4 (nawet przy profilu Unconstrained).

divxmult.th.jpg

tego ze musi byc podzielna przez iels to nie wiedzialem, dzieki za info, pozniej popruboje :slight_smile: