Probelm z pamięcią DDR

Kupiłem pamięć 256 ddr 133mhz i podczas pracy komp. po jakiś 30min komp.resetuje się.Raz jest to 30,raz 50min itp.Po wyjęciu wszystko jest wporządku.Co mogę zrobić?

płyta glowna to MSI K7N2 Delta 2 inna pamięć to 512DRR 133Mhz.

Kolega powiedział mi by zmienić zwrotke na płycie głównej,a w drugą wtyczke wczepić kabel który był w 1 ;/ Nie mam pojęcia co robić

Pamięc jest nowa?

Zrób test MemTest’em

Jaki masz zasilacz??

Zmień kości w bankach pamięci.

Na pewno dobrze wsadziłeś pamięć do slotu? Czy pamiec po wyjęciu jest ciepła?

Mam nadzieje, ze nie wlozyles pamieci do slotow nr 1 i 3 (dual-channel), jesli tak sie dzieje sciagnij najnowszy live-update, zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony msi, live-update w zasadzie zrobi to za ciebie, mam taka sama plyte i nigdy nie mialem takowych problemow, jesli to nie pomoze sprawdz pamiec memtestem, ustaw w biosie taktowanie pamieci recznie. I nie bardzo wiem o czym mowil kolega :slight_smile:

jak ułożyć te pamięci moje obecne 512 i te felerne 256? memtest nic nie wykrywa

Włóż tylko te nowe i zobacz czy bedzie sie działo to samo.

pamieci wloz w sloty 1 i 2, jesli memtest nic nie wykrywa sprawdz tak jak napisal Dracullo sama kostke 256, moze przetaktowane sa w biosie i 512 daje sobie rade z zegarem a 256 kleka, ustawiles taktowanie recznie?, zainstalowales nowe sterowniki ?

jak to akutralizowac? akutalizowałem bios tak jak pisało resetuje komp.sprawdzam ,a tam dalej piszę ,że mam wersje 1.5 ,a najnowsza jest 11,5.

Co z Live VGA driver? tam jest chyba z 8 pozycji co wybrac?tak samo jak live utillity tez 8 pozycji do wyboru…

Unknown 

Bieżąca wer. UNKNOWN Dostępna wer. 5214 (MSI Version) 

Aktualizacja (18.98MB ) 


Unknown 

Bieżąca wer. UNKNOWN Dostępna wer. 5214 (nVidia Version) 

Aktualizacja (18.68MB ) 


NX7800GTX-VT2D256E 

Bieżąca wer. UNKNOWN Dostępna wer. 7750 

Aktualizacja (28.74MB ) 


NX6800Ultra-T2D512E 

Bieżąca wer. UNKNOWN Dostępna wer. 7212 

Aktualizacja (27.72MB ) 


NX6800Ultra-T2D256E 

Bieżąca wer. UNKNOWN Dostępna wer. 7122 

Aktualizacja (27.14MB ) 


NX6800Ultra-T2D256 

Bieżąca wer. UNKNOWN Dostępna wer. 6681 

Aktualizacja (25.84MB )

mam geforce 6600TD

problem nie dotyczy aktualizacji driverow do grafiki, te sobie zainstaluj ze strony http://nvidia.com , tylko driverow do plyty glownej, skoro jeszcze nie zainstalowales live-update zrob to z plyty instalacyjnej z driverami do plyty glownej, jak masz live-update zaktualizuj drivery do plyty laduj nanojnowsze wersje, msi dba o sprawnosc nowych wersji sterownikow.

po aktualizacji biosu dalej jest ta sama wersja