Probelm z pracą dysku

witam mam następujący problem kupiłem niedawno dysk zainstalowałem na nim windows seven i wszystko było by fajnie gdyby nie bzyczenie dysku jak pracuje nie wiem może jestem przewrażliwiony albo słyszę te dźwięki dlatego że jednostkę mam postawioną na biurku. Zmieniam na przykład tapete w windows seven klikając prawym przyciskiem i wybierając następna tapeta słyszę jak dysk jakby zmieniał ścieżkę > mój dysk pracuje w trybie ahci. czy to jest problem z dyskiem czy dysk jest uszkodzony ??

Sprawdź czy dysk przypadkiem nie ma jakichś wibracji. Wyjmij dysk z obudowy i ustaw go na czymś miękkim, włącz komputer. jeśli wtedy będzie hałasować to znaczy że to nie kwestia zamontowania dysku tylko pewnie jego mechanizmu.

Jakiej firmy jest ten dysk?

Samsung model hd322hj

Aha. No ja też ostatnio zmieniłem dysk z seagate na samsunga i miałem całkiem podobne odczucia. Myślę ze to kwestia przyzwyczajenia do pewnych dźwięków. Po pewnym czasie minęło mi to. :wink:

Pozdrawiam!

czytałem że ten dysk się musi dotrzeć to było w jakiś komentarzach o tym dysku

wielkie dzięki a jaki defragmentator najlepiej polecilibyście mi do windows seven

Dodane 08.01.2010 (Pt) 14:22

a i co ile muszę defragmentować dysk

Dodane 08.01.2010 (Pt) 14:30

a i jeszcz jedno pytanie czy mój dysk pracuje już w sata II tutaj screen z HDTUNE chcę wiedzieć czy dobrze ustawiłem czy pracuje w SATA II http://img442.imageshack.us/img442/4576/beztytuuvsi.png