Probelmy po formacie

Witam

Zrobiłem z kumplem u niego formata na kompie bo miał kilka reklamiarzy i komputer mulił. Miał partycje więc sformatowaliśmy tylko dysk z windowsem (dysk c). Wszytko zrobiliśmy poprawnie i później były już tylko same problemy. W IE ładowały się tylko strony bez flasha, a te z flashem ciągle się ładowały i nic. Zainstalowaliśmy Mozille Firefox. Wyskoczyły jakieś błędy przy uruchamianiu. Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie było ok. Zainstalowałem tam flasha to wywalał błąd “wyślij raport”. Zainstalowaliśmy Pakiet Office to tylko przy Excelu wywala błąd że coś nie działa. Instalujemy sterowniki do karty muzycznej. W połowie instalacji komputer się uruchamia ponownie i już się nie włącza. Tylko na czarnym ekranie miga “_”. Tryb awaryjny nawet nie chciał się włączyć. Zorientowałem się iż nie widzi windowsa. Wkładam płytkę z windowsem i widzi tylko drugi dyski (kolega ma 2 dyski w kompie) ten na którym ma dane a tego z windowsem nie ma. Wyłączyliśmy komputer i za kilku minut włączyliśmy i wszytko się uruchomiło poprawnie. Wiem czarna magia. Mówimy ok. Jeszcze raz formata. Teraz po formacie żeby włączyć kompa trzeba nacisnąć F1 gdyż na monitorze pisze: Press F1 to resume. Ok. Klikamy wszytko działa. W IE strony z flashem, sterowniki do kary dźwiękowej też działają, ale przy instalacji Offica wywala “Wyślij raport” i się przerywa instalacja i komputer się wiesza. Po ponownym uruchomieniu sprawdziliśmy jeszcze raz internet i muzykę i wszytko działało. Zainstalowaliśmy GG i po wpisaniu numeru i hasła gg się zamyka. Chcemy wyłączyć kompa a tu się podwiesza i nie da się wyłączyć. Trzymamy guzik Power w obudowie przez 5sekund i komputer się wyłącza. Włączamy kompa ponownie o pojawia się jakiś error na niebieskim ekranie i się resetuje. Wkładamy płytkę z Windowsa i instalujemy. Mamy w tej chwili czysty Windows z niczym i czekam na jakieś rady czemu może się tak dziać. Windows Home Edition legalny. Mamy włączone aktualizacje automatyczne i się aktualizuje sam. Komputer ma 2 procki 1,3 i 3,0 (ten 1,3 ze starego kompa) 1024MB RAM i Nvidie GT7600. Komputer składał w firmie osiedlowej co się tym zajmuje. Na początku wszytko mu działało. Ja mam takie wrażenie że coś nie pasuje temu komputerowi. Wszytko jest tak jak wcześnie i nie wiem czemu tak się dzieje. Proszę o bardzo szybką pomoc gdyż jutro idę do niego i znów będziemy coś kombinować.

Cytat Press F1 to resume. Ok. Klikamy wszytko działa.

problem z biosem !!

Przetestujcie pamięć np mem testem, tu problem z programami a ten niebieski ekran to zazwyczaj problem z kartą grafiki — wyjąć przeczyścić -szczególnie złącze - najlepiej czystą niezadrukowaną kartką papieru.

Tyle rad z mojej strony pozdrawiam i POWODZENIA

Przeczytaj co Ci sygnalizuje ekran oczekujący na wciśnięcie F1 tam są informacje dotyczące problemu z bios-em :smiley: jeśli masz problem z interpretacją owego komunikatu przytocz go postaram się pomóc !!

Normalnie to co podczas włączania kompa sie pokazuje. Że znalazł ram cd-romy itd i na końcu Ten komunikat żeby F1 naciśnąć. Na innym forum powiedzieli mi że to może być problem że bios się zrestartował i np: FSB było 400 a jest 266 itp

Może po prostu przywróć bios do ustawień fabrycznych?

Nie wiem czy coś tym nie popsujemy. Kiedyś już namieszałem tak w biose że komp się nie uruchamiał więc teraz boję się tam grzebać. Ale daje to coś wogóle?? Bo jak namieszałem u siebie i przywróciłem to to nic nie dało. Czy jest to w 100% pewne że nic się nie popsuje?

No raczej sie nie popsuje resetowanie biosa jest bezpieczne napewno bo zawsze gdy coś sie skopie na kompie nie można go włączyć albo co to na płycie głównej resetujemy biosa i po sprawie. Więc jak dla mnie jeśli w tym komunikacie jest coś z biosem reset powinien pomóc.

Ok spróbujemy.

Złączono Posta : 04.07.2007 (Sro) 15:20

Dziś rano poszedłem do kumpla i jak się okazało nie widzi tam dysku tego starego z windowsem, a na 2 nie da się zainstalować bo nie chce się uruchomić kreator. Oddaliśmy go do serwisu i facet powiedział że bardzo dziwne i raczej stary dysk siadł, jest uszkodzony lub jakiś trojan blokuje to. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam