Probem z data w office 2003

Witam mam taki problem

otóż mam plik w którym jest bardzo dużo dat w kolumnie, niewielka część jest w formacie np. 13.09.2009 (i to jest dobry format który mnie interesuje, ponieważ te dane kopiuje potem do innego programu który obsługuje właśnie taki format z kropkami) niestety pozostałe daty są w formacie 13-09-2009 czyli z myślnikami, nie chciał bym przerabiać wszystkiego ręcznie bo to zajmie bardzo dużo czasu , próbowałem format komórki (rożne daty, format nie standardowy) ale niestety nie działa ;/

Jakieś pomysły? może jakaś formuła który by zmieniła daty z “myślników” na “kropki”

I jeszcze jeden problem niestety część dat z formatu z kropkami jest tak ze jest dd.mm.rrrr, a ma być rrrr.mm.dd, czy ktoś wie jak “odwrócić” datę?

pracuje w excel 2003.

Hej,

Wystarczy zamienić znak “-” na “.”. Zaznaczasz kolumnę, w której są daty, wchodzisz do menu i wybierasz Edycja -> Zamień i wpisujesz w pierwszej “-”, a poniżej “.” - klikasz Zamień wszystko i gotowe. :slight_smile: W tym przypadku nie będą potrzebne żadne formuły… :slight_smile:

Wprost się nie da, bo w ogóle w Excel’u daty wpisywane są z myślnikami, a daty z kropkami są rozpoznawane jako tekst. W każdym bądź razie można to zamienić przy pomocy następującej formuły:

=JEŻELI(FRAGMENT.TEKSTU(A1;3;1)=".";ZŁĄCZ.TEKSTY(FRAGMENT.TEKSTU(A1;7;4);".";FRAGMENT.TEKSTU(A1;4;2);".";FRAGMENT.TEKSTU(A1;1;2));A1)

Oczywiście w formule tej w komórce A1 znajduje się pierwsza data - później wystarczy tylko przeciągnąć lub skopiować formułę do pozostałych komórek. Oczywiście zabieg ten robisz dopiero po zmianie myślników na kropki. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus