Probem ze stworzeniem sieci WLAN

Witam. mam taki problem. niedawno przeprowadziłem sie do mieszkania ktore wynajmuje z kolegą. Zalożyliśmy internet(dialog) i kupiliśmy router WiFi TP-link. I teraz nie wiemy jak za bardzo się za to zabrać, bo mamy dwa laptopy i nie chcemy żeby żaden z nich był podłączony kablem. A z drugiej strony chcemy zabezpieczyć tą sieć hasłem, zeby sąsiad zza sciany nie miał z nami za dobrze 8) .Chodzi tu głównie o to zzebyscie nas pokierowali jak to podłaczyć i skonfigurować żeby było dobrze :slight_smile: nientety nie mamy instrukcji do routera bo kupiliśmy używany,

Podaj dokładny model Routera, może to ułatwi sprawę;)

TP-Link TL-WR741ND

W zasadzie, w domowych warunkach wystarcza:

  • włączyć szyfrowanie WPA/WPA2,

  • wyłączyć rozsyłanie SSID (warto też zmienić SSID ze standardowego na jakieś własne),

  • włączyć filtrację MAC adresów i dodać wasze adresu do listy.

Opisu tych funkcji poszukaj w instrukcji, powinny być.

Tak więc aby dostać się do stron konfiguracyjnej routera, podłącz go do komputera za pomocą kabla sieciowego RJ45, skonfiguruj połączenie komputera tak aby znajdował się w sieci 192.168.1.x , przypisz mu adres IP np 192.168.1.2 maska 255.255.255.0, następnie w przeglądarce wpisz adres 192.168.1.1, użytkownik: admin, hasło: admin w ten o to sposób zalogujesz się na stronę konfiguracyjną routera. Więcej szczegółów w DOKUMENTACJI.

Tak jak napisał muchozol będzie to wystarczająca konfiguracja.

Przeniesiony z Problemy :arrow: Sieci komputerowe