Próbkowanie w Realtek ALC888

Mam pytanie dotyczące karty na tym chipie. Na wielu stronach czytałem że większość kart obsługuje domyślnie częstotliwość próbkowania 48khz i mając do czynienia 44.1khz resamplują dźwięk do 48 (co wiąże się ze spadkiem jakości dźwięku) i dopiero przetwarzają na analogowy. Myślałem że z moją też tak jest bo w końcu tania zintegrowana karta. Producent pisze

Czy oznacza to że karta jednak obsługuje te 44.1 tak powinno ustawić się u serwerze dźwięku (używam JACK, na linuksie) czy to jednak jakaś mała ściema. Czy ktoś z forum ma o tym pojęcie?

dawidd92 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Nie rozumiem ?

Mam starszą kartę dźwiękową Realtek ALC883 i jest tak po instalacji sterowników :

alc883.th.jpg

48 KHz.

Windows XP Prof. SP3.

Ściema :slight_smile:

To jest próbkowanie tylko dla wyjścia cyfrowego SPDIF, mi chodzi o próbkowanie dźwięku przed przetworzeniem na analogowy i podaniem na wyjście minijack.

Sprawdź p/w.

Sprawdź :

obraz1io.th.jpg obraz2d.th.jpg

więc nie mam w ogóle takich sterowników

Nie chodzi tu o cyfrowe wyjście bo nie używam go, a te ustawienia są tylko do cyfrowego.

OK :wink:

systemy-gnu-linux-f14.html