Problem. 192.168.0.1 nie wchodzi

Witam, jezeli wybralem zle miejsce na temat prosze przesniesc moj post.

Mam problem z router bodajze, jestem zielony, wiec licze na wasza pomoc.

Mianowicie, internet (neostrada) wszystko ladnie chodzi, ale kiedy wpisuje w przegladarce 192.168.0.1 zeby zrestartowac neo i miec inny ping nic sie nie dzieje, caly czas strona sie laduje ale bez efektow.

Nie wiem co wam jeszcze mam napisac, ktos wie w czym tkwi problem, potrzebujecie moze wiecej infrmacji zeby cos wykabinowac, jak tak to jakich?

Pozdrawiam, Michał.

Spróbuj wpisać 192.168.1.1

Propowalem, tak samo jak 192.168.0.2 / 192.168.1.2 nic nie dziala

Hmm… miałem neo przez pare dobrych lat… opisz dokładnie problem.

  1. Co chcesz zrobić.

  2. Kiedy wchodzisz co się dzieje.

  3. Inne

Wszystko dokładnie, a postaram się pomóc.

  1. tak jak mowie, chce wejsc na router (chyba to sie tak nazywa) wpisujac w przegladarce 192.168.0.1.

  2. kiedy wchodze to sie nic nie dzieje, strona sie laduje pare minut, a nastepnie zostaje bialy ekran i nic po za tym.

  3. inne?

Jaki masz router chodzi o model

A da sie to sprawdzic na kompie? Bo ten sprzet caly mam w firmie, ogolnie ta neostrade mam na 2 kompach, ale zawsze na 2 192.168… wchodzilo a teraz nie.

Router kupiony czy wypożyczony LiveBox.

Start>Panel Sterowania>Połączenia sieciowe> prawdoklik na połączenie(włączonym) to od neostrady i stan>Zakładka obsługa>Adres IP.

Dajmy, Twój nr. IP to będzie 192.168.20.2 to spróbój wtedy wpisać 192.168.20.1

Na routerze powinno pisać firma i model. Wtedy będzie łatwiej się dowiedzieć na jaki adres domyślnie jest ustawiony.

Btw a nie lepiej na pasku na dole na prawo:P IP - 192.168.0.15 bramka 192.168.0.1 - zawsze chodzila, od jakiegos czasu niee

Edit: Nie powiem Ci teraz o routerze bo mam go w firmie, a obecnie jestem w domu.

Witam.

Proszę spróbować tak:

Menu start: Uruchom i wpisać komendę: cmd

Następnie wpisać komendę: ipconfig /aal

Brama domyślna opisana jest prawidłowym adresem routera.

Adres ten wpisać w przeglądarce IE (sam adres zważając na kropki).

Juz to sprawdzalem, brama domyslna - 192.168.0.1 taka jak na poczatku.

Wiesz u kumpla np. podłączony Rj-45 i nie widać połączenia jak ma kabel i internet sprawny więc po co bić posty lepiej napisać odrazu.

Tylko TY masz dostęp do routera ??

Jeszcze jeden komp ma dostep (IP tego kompa 192.168.0.1)

to IP jest zmienne, dlatego nie wydaje mi się żeby podany wyżej adres był prawidłowy (zakładam, że router nie był długo “odświeżany”). Proszę sprawdzić jeszcze raz tą bramę domyślną.

brama domyślna 192.168.0.1 czyli taka jaka wczesniej podawalem. Jutro sprobuje porestartowac caly sprzecior i zobaczymy co bedzie.

Złączono Posta : 21.09.2007 (Pią) 14:09

Zrestartowalem wszystko (dolaczylem router i podlaczylem:P) i smiga, dzieki za wszystko.

Pozdrawiam.