Problem a Allegro :( zablokowne konta

(k-9) #1

Hej!

Mam nie miły problem z Allegro :frowning:

Miałem zaległości za zapłatą, ok 2 tyg. temu wszystko zostały uregulowane

Napisałem do Allegro dlaczego mam jeszcze nie odblokowane konto. No to dostałe dość nie ciekawą odpowiedź. Allegro skapnęło się, że wcześniej było 3 konta na taki sam adres, z innymi danymi osobowymi. Tylko one nie były moje, tylko członów rodziny, nigdy nie było sytuacji, że ktoś z moich podbijał licytacje czy zdobywał jakieś komentarze ode mnie. Niestety konta rodziny zostały zablokowane :(, ale dali sobie spokój i zaczęli na ebay.com klupować i nie mieli problemów.

Teraz allegro niestety doszło do mnie... Szkoda, żeby mi konta przepadło bo mam dużo (legalnych) komentarzy...

Teraz Allegro prosi wyjaśnień.

Mieliście wcześniej taką sytuacje??

(system) #2

Nie, jeśli nie było żadnych oszustw robionych za pomocą tych kont to allegro zablokowało je bezprawnie. Na moim adresie są dwa konta, żadnych problemów nigdy nie miałem.

(Airborn) #3

k-9 , proszę poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie usunięty.

(k-9) #4

Kurczę... nie wiem co mam im napisać, aby uznali, że bezprawnie zablokowali konto...

(Kpc21) #5

W takim razie wyjaśnij im, że te konta należały do członków rodziny.

(Krzychuu) #6

Powiem Ci tyle, że czeka Cię długa wymiana maili z allegro :slight_smile: Ja miałem identyczną sytuację co Ty i walczyłem z nimi około 2 tygodni. :slight_smile: W mailu do nich obszernie wyjasnij, że to nie Twoje konta tylko członków rodziny, że nie korzystałes itp.

(Oioi) #7

ja miałem taką smą sytuację więc konto założyłem w Czechach na" akuro ' i kupuje na polskim allegro bez problemów tylko mam czeską flagę :twisted: w opisie o mnie napisalem że mieszkam w Polsce narazie bez problemów :lol:

(Maciejboss) #8

allegro przez ostatnie lata uważają się za bogów i blokują konta użytkownikom nie chcą ich później odblokować,taka sprawa powinna być nagłosniona przez UOKIK ponieważ ich działania są jakby monopolistyczne że mają do tego prawo

(Begi89) #9

miałeś 3 konta proste

-- Dodane 29.12.2009 (Wt) 23:37 --

w dodatku ten sam adres hehehe trzeba byc naprawdę głupim

(system) #10

W Allegro to w ogóle idioci pracują i blokują wszystkich jak idzie, nawet firmy co im płaciły po kilka tysięcy. Taki burdel tam będzie panował to w końcu im się skończy, bardzo spadła sprzedaż na Allegro, oraz liczba wystawianych przedmiotów w ostatnim czasie, ciekawe czy to zauważyli.

(Maciejboss) #11

można mieć kilka kont ale na innych użytkowników ,ja mam konto,brat,siostra,raz zablokowali trzeba było pisać do nich do skutku ale odblokowali po jakiś 2 miesiącach

2.12.

Użytkownik może posiadać więcej niż jedno Konto, jednakże nie może ich wykorzystywać do dokonywania jakichkolwiek czynności stanowiących naruszenie postanowień Regulaminu. Niedopuszczalne jest w szczególności:

a. uczestniczenie w licytacji w ramach jednej Aukcji przy użyciu więcej niż jednego Konta,

b. składanie ofert we własnych Aukcjach, Aukcjach osób bliskich bądź osób wspólnie zamieszkujących albo w Aukcjach innych osób, z którymi składający ofertę pozostaje w relacjach powodujących uzasadnione wątpliwości, że strony działają w porozumieniu, mającym na celu wpłynięcie na wynik Aukcji w sposób sprzeczny z prawem bądź dobrymi obyczajami,

c. dokonywanie kolejnej Rejestracji w celu unikania zapłaty opłat i prowizji należnych za dotychczasowe działania w ramach Allegro,

d. używanie Kont do nieuczciwego zawyżania kwot oferowanych w licytacji.

(k-9) #12

607050 jak nie masz nic ciekawego dopowiedzenia to idź na dwór lepić bałwana. :evil:

(Kpc21) #13

Zgodnie z tym regulaminem, można mieć kilka kont na jedną osobę, przy zachowaniu kilku warunków.

(k-9) #14

kurdę napisałem im to co mi radziliście, ale dla allegro nie jest to wyczerupjący powód, aby wznowić współpce

(Kpc21) #15

Poproś ich o wyjaśnienie przyczyny zablokowania konta.

(k-9) #16

napisali,mi, że został złamany jakiś punkt regulaminu...

Nie pamiętam czy była jakaś sytuacja że ktoś podbijał cenę... a może.... nie wiem. Ale i tak konto zostało zablokowana, to ich to już nie powinno ich interesować.. Dziwne, że dopiero teraz sobie zobaczyli, że była taka sytuacja.

-- Dodane 01.01.2010 (Pt) 15:49 --

może ktoś odpisze!

(Krzychuu) #17

Pisz z nimi tak długo aż Cię odblokują, ja miałem to samo chyba z dwa tygodnia mailowałem aż odblokowali. Napisz, że to są konta członków rodziny, nie znasz haseł ani nikt Ci nie podbijał. Jak znajdę to wyślę Ci na PW e-maila dzięki, któremu mnie odblokowali.

(k-9) #18

no to dzięki bardzo :), mam nadzieje, że znajdziesz :wink:

-- Dodane 04.01.2010 (Pn) 14:42 --

kurdę, ale allegro normalnie świruje!! Teraz proszą mnie o przesłanie podpisu użytkownika konta... Ale oni trują ****! Kogo jeszcze allegro się uczepiło??

Odpowiedzieli także, że mieli wyraźne sygnały, że było powiązanie między kontami...