Problem, adapter dvi-vga

Jako, że niedługo kupuję nowy komputer to pomyślałem, że mogę zrezygnować z monitora i kupić od razu lepszy sprzęt.

  1. Monitor (17" CRT) tu nic nie ma do adaptera? Wiem, że nie którym nie działa połączenia przez adapter, ale nie wiem czy to wina monitora czy adaptera

  2. Żadnych spadków wydajności w takim połączeniu nie ma?

  3. Lepiej kupić jakiś bardziej firmowy, żeby mieć pewność, że będzie działać ?

  4. Takie coś pod względem złączy ma być

    http://www.morele.net/delock-adapter-dvi-i-m-24-5-vga-15f-65016-387229/

?

Karta będzie to gigabyte gtx 660 - dvi-i dual link, a monitor 17" crt - vga. Czyli adapter ma mieć koncówki DVI-I(męski)->VGA(żeński) tak jak w w/w linku żeby działało? Karty graficzne z reguły w pudełku powinny mieć dołączone adaptery, przejściówki, ale akurat wersja od gigabyte tego nie daje.

Skoro kupujesz nowy komputer to dołóż trochę i kup nowy monitor. Wyjdziesz na tym zdecydowanie lepiej niż pozostając przy starym CRT.

A co do adapterów, kwestia losowa jeden działa, z innymi są problemy, wszystko zależy na jaki trafisz :wink:

Budżet ma ograniczony więc dołożenie około 500 zł, w szczególności że mam 2500 zł to jest trochę. No zresztą zawsze dane podzespoły można wymienić, a na monitorze chyba bym lepiej wyszedł. Ale poczekam jeszcze na kogoś niech ktoś napisze czy opłaca się wgl. bawić w te adaptery czy lepiej trochę słabszy piec wraz z monitorem.

Zrobisz jak chcesz ale moim zdaniem lepiej złożyć trochę słabszy sprzęt niż męczyć się ze starym monitorem i adapterami.

  1. Ludziom nie działa bo kupują adaptery za 3zł. Lub mają uwalone porty w karcie graficznej, z zasady jednak jeśli adapter jest dobrej jakości a port na karcie nie jest uszkodzony, to wszystko musi działać. Chyba każda karta z wyjściami DVI ma przynajmniej jedno DVI-I wysyłające sygnał cyfrowy i analogowy.

  2. Nie, jedynie spadek jakości obrazu gdy adapter jest badziewny, nie ma to nic do wydajności.

  3. Lepiej kupić monitor LCD. CRT strasznie męczy oczy to raz, dwa na LCD masz lepsze odwzorowanie szczegółów. Ale też nie należy kupować byle chłamu za 300zł na słabej matrycy i jedynie wejściem VGA.

  4. Nie tyle może, co nawet musi.

Nie lepiej na początku kupić jakiś używany ? np. http://allegro.pl/monitor-lcd-18-19-eiz … 20762.html

No nie wiem czy jest sens kupować monitor praktycznie taki sam tylko żeby mieć porty dvi.

Kupno starego LCD 4:3 to wywalenie kasy w błoto, nawet jeśli to “tylko” 100zł. Pierwsze produkcje LCD były naprawdę bardzo słabej jakości.