Problem AMD Athlon x2 6400 + Asus M2N-VM

Zakupiłem ostatnio procesor AMD Athlon x2 6400 i do tego płyte główną Asus M2N-VM i komputer jest strasznie wolny… masakra, o grach już nie ma mowy wszystkie lagują na maxa. Dodam że na tej płycie miałem wczesniej Athlona x2 4400, i wszystko chodziło dobrze. W czym może być problem ?? Prosze o pomoc

moze aktualizacja biosu? jaki masz zasilacz ? robiłeś formata?

zasilacz Chieftec 450w, nie robiłem. Ale ten problem już mam 2 raz bo miałem na poczatku też taki procek i tak samo było dałem go do serwisu a w zamian mi dali ten 4400 i teraz w serwisie dali mi nowy 6400 i znowu to samo ;o a jak zmienialem na tego 4400 to tez nie robilem formata i bylo dobrze

Nowszy proc to może trzeba zrobić format…

W dniu 28.05.2008 , o godzinie 14:57 został dopisany post przez dudpis

A na pewno trzeba zainstalowac stery do płyty głównej jeszcze raz ( taki mi sie wydaje ;p)…

aktualizacja Biosu też może pomóc

Format nie potrzebny przy zmianie proca :stuck_out_tongue: . Może coś nie tak z płytą? Np. niedostatecznie zasila procek?

to też może być… Zaktualizuj bios przede wszystkim

Zainstaluj stery do chitepsu.

zainstaluj też Dual Core Optimizer od AMD może to coś pomorze, przeskanuj dyski programem antywirusowym i spyware.

A jaka reszta konfiguracji ??

boże jaka bzdura :x

zobacz czy się nie przegrzewa, sprawdź zasilanie, może reset biosu zworką CMOS

A co Ci pokazuje Everest ?

Z jaką częstotliwością chodzi procek ?

Może w biosie masz ustawioną wirtualizacje czy jak to się tam nazywa i procek jak nie potrzebuje mocy sam obniża taktowanie i przez to wydaje Ci się że komp strasznie wolno chodzi.

dziękuje wszystkim bardzo za pomoc ; ) problem rozwiązany prawdopodobnie była to wina płyty głównej mam nową Gigabyte i teraz wszystko śmiga ; )