Problem aver media (device driver)

(Filipekg) #1

Witam, próbuję zainstalować aver media (karte telewizyjną) i wyskakuje taki problem przy próbie instalacji:

Can not find any device driver! Please install device driver first.

I ja nie wiem co to jest ten device driver. Co ja musze zainstalować by ten device driver był.

Zna ktoś może odpowiedź na problem będę niezmiernie wdzięczny

(boczi) #2

Instalujesz z oryginalnej płyty? Jak dasz, by wyszukał XP sprzęt z menedżera sprzętu to daj żeby szukał z płyty CD to powinno je zainstalować.

(Filipekg) #3

Oj to nic nie daje, bo problem jest jak klikam w setup.exe na pierwszy instalacyjny link który zawsze zresztą klikałem (Avermedia Utility Software).

I gdy próbuje go otworzyć to załącza w okienku sie właśnie ta nieszczęsna informacja.

A płytkę mam oryginalną, zawsze mi łądnei się instalowało a po zmianie systemu wasnie taki problem :frowning:

(boczi) #4

To właśnie jak mówię, najpierw zrób tak:

PPM na Mój komputer, właściwości, potem wejdź w sprzęt i menedżer urządzeń, prawoklik na nazwę komputera u góry i skanuj w poszukiwaniu zmian. I jak masz podłączoną kartę TV, a musisz to powinno być info, że nie może znaleźć sterowników, coś takiego.

(Zizi) #5

Jeżeli masz windowsa xp to musisz zainstalować sobie sterowniki pod swoją kartę telewizyjną.Na orginalnej płycie masz na pewno sterowniki tylko pod win 95/98/2000.Tu masz linka http://www.avermedia.com/cgi-bin/suppor … mpdcat.asp

(boczi) #6

Ja mam AverMedia 303, na płycie są ster. do XP, a też miałem czasem ten komunikat. :slight_smile:

(Filipekg) #7

a nie orientujesz się w jakim pliku sa te sterowniki, bo w drivers do xp nic nie mogę znaleźć.

P.S>

I dziękuję wszystkim za chęć pomocy, bardzo to miłe :slight_smile:

(boczi) #8

Ja, się niestety nie orientuję, mówię, że powinny się zainstalować przy wyszukiwaniu sterowników z płyty CD, automatycznie.

(Filipekg) #9

No niestety nie wyszukały się ale nic, skorzystam z linka który Zizi zapodał, tylko długo się neico ściąga więc pomyślałem że może szybsza jest metoda.

Pozdrawiam