Problem aver media (device driver)

Witam, próbuję zainstalować aver media (karte telewizyjną) i wyskakuje taki problem przy próbie instalacji:

Can not find any device driver! Please install device driver first.

I ja nie wiem co to jest ten device driver. Co ja musze zainstalować by ten device driver był.

Zna ktoś może odpowiedź na problem będę niezmiernie wdzięczny

Instalujesz z oryginalnej płyty? Jak dasz, by wyszukał XP sprzęt z menedżera sprzętu to daj żeby szukał z płyty CD to powinno je zainstalować.

Oj to nic nie daje, bo problem jest jak klikam w setup.exe na pierwszy instalacyjny link który zawsze zresztą klikałem (Avermedia Utility Software).

I gdy próbuje go otworzyć to załącza w okienku sie właśnie ta nieszczęsna informacja.

A płytkę mam oryginalną, zawsze mi łądnei się instalowało a po zmianie systemu wasnie taki problem :frowning:

To właśnie jak mówię, najpierw zrób tak:

PPM na Mój komputer, właściwości, potem wejdź w sprzęt i menedżer urządzeń, prawoklik na nazwę komputera u góry i skanuj w poszukiwaniu zmian. I jak masz podłączoną kartę TV, a musisz to powinno być info, że nie może znaleźć sterowników, coś takiego.

Jeżeli masz windowsa xp to musisz zainstalować sobie sterowniki pod swoją kartę telewizyjną.Na orginalnej płycie masz na pewno sterowniki tylko pod win 95/98/2000.Tu masz linka http://www.avermedia.com/cgi-bin/suppor … mpdcat.asp

Ja mam AverMedia 303, na płycie są ster. do XP, a też miałem czasem ten komunikat. :slight_smile:

a nie orientujesz się w jakim pliku sa te sterowniki, bo w drivers do xp nic nie mogę znaleźć.

P.S>

I dziękuję wszystkim za chęć pomocy, bardzo to miłe :slight_smile:

Ja, się niestety nie orientuję, mówię, że powinny się zainstalować przy wyszukiwaniu sterowników z płyty CD, automatycznie.

No niestety nie wyszukały się ale nic, skorzystam z linka który Zizi zapodał, tylko długo się neico ściąga więc pomyślałem że może szybsza jest metoda.

Pozdrawiam