Problem avmon.exe

Tak, a więc, jak w temacie, mam problem z oknem wyskakującym mi przy wlączeniu systemu. Jest to okno avmon.exe.

Teraz mam takie pytanie, w HJT sprawdziłem logi i znalazłem log “O4 - HKLM…\Run: [1] c:\avmon.com” Czy usunięcie go samemu spowoduje zaprzestanie problemu, czy tutaj mam poczekać na jakieś Wasze dalsze instrukcje co do tego ? Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc, jest to strasznie irytujący problem.

Z góry dziękuję.

Wklej log z OTL i GMER

Logi wklej na wklej.org lub wklej.to a tutaj tylko link do wklejki.

W GMER są to logi z C:, czy miały być też z D: ?

Wklej w OTL taki tekst

Kliknij Run Fix. Potem wklej log robiony opcją Run Scan z OTL.

http://wklej.to/8z8P

Oto logi.

MIałem jakiś błąd podczas tego co mi kazałeś zrobić, ale problem z avmon się już nie pokazuje … dzięki :slight_smile:

Drobna poprawka. W OTL wklej taki tekst

Kliknij Run Fix. Potem w OTL klikasz CleanUp.

Wyłącz na chwilę przywracanie systemu - XP/Vista

Wykonaj pełny skan Malwarebytes Anti-Malware, jeśli coś znajdzie - usuń i wklej log.

Przeczyść dysk i rejestr CCleaner’em.

Podepnij pamięci przenośne i zastosuj FlashDisinfector

Kiedy mam włączyc przywracanie systemu ? Jak to wszystko zrobię ? AHa, jeszcze jedna sprawa, nie mam PenDrive’ów więc pamięci przenośnych nie będę ich skanował, i jeszcze coś “przeszyćś” dysk, ci tutaj chodzi o skan ? Czy usuniecie danych ?

Najlepiej na końcu.

FlashDisinfector ma funkcje ochronne więc go zastosuj nawet jeśli nie masz pamięci przenośnych.

Klikasz Uruchom Cleaner, on pokasuje co trzeba, potem zakładka Rejestr, skanujesz i wywalasz co pokazał.

http://wklej.to/dvQa Logi z Malwarebytes, miałem jakiegoś spyware’a z internetu …

Jeszcze raz wyłącz i włącz przywracanie systemu. Nic już nie powinno być.

Tak, dzięki za wszystko, ale mam jeszcze coś … w dysku D i C pojawiły mi sie różne pliki i foldery. Nie wiem czy jest to związane z programami, jakich używałem, albo wyłączeniem przywracania systemu.

Ikony i foldery są jakby prześwitujące, “wyblakłe” w porównaniu z innymi ikonami i folderami. Nie wiem co z tym zrobić.

Nie wiem czy to wirus spowodował czy program jakiś …

Opcje folderów => Widok => klikasz Przywróć domyślne.

Nic to nie dało, nadal mam takie ikonki. Mam nadzieję, że to nie żaden wirus ani nic, skanująć CC wszystko usunąłem co było zakażone. …

To są ukryte lub systemowe pliki. OTL przestawia widok stąd po skanie tym programem widać takie pliki.

No to w opcjach folderów przestaw na nie-pokazywanie plików ukrytych i systemowych.