Problem - bardzo częste wyskakiwanie niebieskich ekranów


(Waktor555) #1

Witam.

Czy może mi ktoś pomóc. Otóż niedawno w mojej okolicy było spięcie co poskutkowało spaleniem mojego dysku twardego. Wymieniłem więc dysk

na jakiś stary dysk z szafy i normalnie używam komputera. A tu nagle TRACH BSOD. Wszystko byłoby do zniesienia gdyby nie fakt ,że w ciągu godziny BSOD wyświetlił mi się 5 razy na czas 1 sekundy więc nie zdążyłem przeczytać co on tam ma do napisania. Może mi ktoś pomóc? Nagrywam filmy na YT i muszę mieć spokój z BSODami.

Konfiguracja:

System WindowsXP sp3

CPU Intel pentium dual core 2.00ghz podkręcony do 2.1ghz

RAM kingston DDR2 330mhz podkręcona do 361mhz

Dysk SATA 60gb

Zasilacz CHIEFTEC 350W

Płyta główna ASROCK G31m-GS

GPU Nvidia GEforce 8600gt do której podłączone są dwa monitory.

WSZYSTKIE STEROWNIKI MAM AKTUALNE.


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(falcon89) #3

Uruchom system w trybie awaryjnym.

 

Szukanie przyczyny BSOD


(Waktor555) #4

Pokazało mi się to:

http://pokazywarka.pl/lgbj05/


(falcon89) #5

Przetestuj pamięć RAM za pomocą Memtest, pobierz http://www.memtest86.com/downloads/memtest86-iso.zip wypakuj i nagraj na płytę, uruchom z niej komputer lub wersja na pendriva http://www.memtest86.com/downloads/memtest86-usb.zip (jeśli masz więcej niż jeden moduł pamięci RAM to przetestuj każdy oddzielnie).


(JNJN) #6

I daj screen smart tego dysku z HD Tune, opcja helath.