Problem bardzo wolnego łącza

Drodzy forumowicze,

zwracam się do Was ponieważ mam poważny problem. Skorzystałem z oferty pewnego dostawcy internetu. Prędkość wg umowy wynosi do 2 Mb/s. Ja niestety mam prędkość wachającą się od 0,10 do ok. 0,30 Mb/s :frowning: :frowning: :frowning: . Przeraziłem się, gdy na innym komputerze wynik pomiaru wynosił pow. 1,95 Mb/s :o :o :o . Dostawca internetu doradził mi instalację od nowa systemu. Zrobiłem tak. Zainstalowałem sterowniki płyty głównej i dokonałem pomiaru. Wynik, to ok. 1,5 Mb/s :? :? :? . Wziąłem się za sterowniki karty graficznej. Wynik po instalacji, to… 0,11 Mb/s :frowning: :frowning: :frowning: . Zadzwoniłem do serwisu komputerowego. Poradzono mi odinstalowanie sterowników karty graficznej. Jednak to już nie pomogło. Wynik pomiaru wyn. ok. 0,20 Mb/s. Nie wiem już co robić. Od tego czasu 3 razy instalowałem system, ale wyniki już nie przewyższyły 0,30 Mb/s. Nawet po zainstalowaniu samych sterów do płyty głównej. Zaczynam się martwić, że to może być - tak jak podałem w temacie - problem karty sieciowej.

Dla uściślenia podam, że karta sieciowa jest zintegrowana z moją płytą główną. Menadżer urządzeń pokazuje, że jest to: Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC. Wersja sterownika, to 5.663.1212.2006. Jeżeli będziecie potrzebowali znać ustawienia zaawansowane sterownika, to zapytajcie o nie. Podam Wam dokładnie, byleby tylko pomogło.

Moja płyta główna, to GA-MA69VM-S2 firmy Gigabyte. Bios w wersji F10c. Dokładny opis mojej płyty głównej tutaj: http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-ma69vm-s2_10.html.

Moja karta graficzna, to GV-RX26P512H również firmy Gigabyte. Bios w wersji F5, a wersja sterownika wg Menadżera urządzeń, to 8.390.0.0. Dokładny opis mojej karty graficznej tutaj: http://www.gigabyte.pl/products/vga/specs/gv-rx26p512h.html.

Bardzo proszę o rzetelną pomoc.

Z gróry bardzo dziękuję.

PS. Łączę się z internetem przez router TP LINK TL-R402M.

Może być uszkodzona ta twoja karta sieciowa czasem tak bywa ze działa na połowe najlepiej co możesz zrobić to kupić na pci karte koszt 25 zł .

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Najlepiej sprawdź na jakimś LinuxLiveCD (np. Ubuntu) czy jest to samo. Jak tak to na pewno sprzęt, jak nie to pewnie nie zabezpieczyłeś systemu po instalacji i jakiś syf dołączył cię do botnetu i zabiera ci masę łącza :smiley:

Jakiego ?? !!

Napisz bo to bardzo wazne.

Albo padła sieciówka (cena niższa niż 25zł), albo jak wspomniano syf.

Dużo możliwości nie ma więc łatwo możesz to zweryfikować i usunąć problem.

Tylko że firma dbsinternet oferuje łącze zarówno przewodowe jak i bezprzewodowe.

I nadal nie wiemy w jaki sposób Kolega łączy się z dostawcą :confused:

Patrząc na TP LINK TL-R402M. zakładam że chodzi o połączenie kablowe.

1 W pierwszej kolejności możesz podłączyć kabel bezpośrednio do komputera bez użycia routera.

2 Pożyczyć od kogoś kabel LAN - być może Twój padł (uszkodzone styki przy wtyczce).

3 Padła sieciówka

4 Wina operatora

Innych możliwości nie ma.

Przepraszam za nieścisłość, nie wiedziałem o co dokładnie chodzi. A więc tak jak wnioskujesz mam łącze kablowe.

Ad. 1. czy po podłaczeniu powinien być normalnie internet? Mam IP dynamiczny i nie wiem czy po bezpośrednim połączeniu byłoby dobrze.

Ad. 2. i 4. Kabel jest dobry. Po zgloszeniu wolnego łącza mój dostawca przyszedł ze swoim laptopem i u Niego łącze jak pisałem miało 1,95 Mb/s.

Ad. 3. Wydaje mi się, że to chyba jedyne wyjaśnienie.

Dodane 10.01.2010 (N) 19:41

Kupiłem właśnie nową kartę. Po podłączeniu mam prędkość pow. 1,95 Mb/s. Jednak wina była po stronie sieciówki. Dziękuję za pomoc wszystkim, którzy angażowali się w tym temacie. Pozdrawiam.