Problem bardzo wolnego łącza


(Lukaszptak) #1

Drodzy forumowicze,

zwracam się do Was ponieważ mam poważny problem. Skorzystałem z oferty pewnego dostawcy internetu. Prędkość wg umowy wynosi do 2 Mb/s. Ja niestety mam prędkość wachającą się od 0,10 do ok. 0,30 Mb/s :frowning: :frowning: :frowning: . Przeraziłem się, gdy na innym komputerze wynik pomiaru wynosił pow. 1,95 Mb/s :o :o :o . Dostawca internetu doradził mi instalację od nowa systemu. Zrobiłem tak. Zainstalowałem sterowniki płyty głównej i dokonałem pomiaru. Wynik, to ok. 1,5 Mb/s :? :? :? . Wziąłem się za sterowniki karty graficznej. Wynik po instalacji, to... 0,11 Mb/s :frowning: :frowning: :frowning: . Zadzwoniłem do serwisu komputerowego. Poradzono mi odinstalowanie sterowników karty graficznej. Jednak to już nie pomogło. Wynik pomiaru wyn. ok. 0,20 Mb/s. Nie wiem już co robić. Od tego czasu 3 razy instalowałem system, ale wyniki już nie przewyższyły 0,30 Mb/s. Nawet po zainstalowaniu samych sterów do płyty głównej. Zaczynam się martwić, że to może być - tak jak podałem w temacie - problem karty sieciowej.

Dla uściślenia podam, że karta sieciowa jest zintegrowana z moją płytą główną. Menadżer urządzeń pokazuje, że jest to: Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC. Wersja sterownika, to 5.663.1212.2006. Jeżeli będziecie potrzebowali znać ustawienia zaawansowane sterownika, to zapytajcie o nie. Podam Wam dokładnie, byleby tylko pomogło.

Moja płyta główna, to GA-MA69VM-S2 firmy Gigabyte. Bios w wersji F10c. Dokładny opis mojej płyty głównej tutaj: http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-ma69vm-s2_10.html.

Moja karta graficzna, to GV-RX26P512H również firmy Gigabyte. Bios w wersji F5, a wersja sterownika wg Menadżera urządzeń, to 8.390.0.0. Dokładny opis mojej karty graficznej tutaj: http://www.gigabyte.pl/products/vga/specs/gv-rx26p512h.html.

Bardzo proszę o rzetelną pomoc.

Z gróry bardzo dziękuję.

PS. Łączę się z internetem przez router TP LINK TL-R402M.


(pysiu) #2

Może być uszkodzona ta twoja karta sieciowa czasem tak bywa ze działa na połowe najlepiej co możesz zrobić to kupić na pci karte koszt 25 zł .


(Asterisk) #3

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.


(Kisielek) #4

Najlepiej sprawdź na jakimś LinuxLiveCD (np. Ubuntu) czy jest to samo. Jak tak to na pewno sprzęt, jak nie to pewnie nie zabezpieczyłeś systemu po instalacji i jakiś syf dołączył cię do botnetu i zabiera ci masę łącza :smiley:


(Bogna2009) #5

Jakiego ?? !!

Napisz bo to bardzo wazne.

Albo padła sieciówka (cena niższa niż 25zł), albo jak wspomniano syf.

Dużo możliwości nie ma więc łatwo możesz to zweryfikować i usunąć problem.


(Lukaszptak) #6

(Bogna2009) #7

Tylko że firma dbsinternet oferuje łącze zarówno przewodowe jak i bezprzewodowe.

I nadal nie wiemy w jaki sposób Kolega łączy się z dostawcą :confused:

Patrząc na TP LINK TL-R402M. zakładam że chodzi o połączenie kablowe.

1 W pierwszej kolejności możesz podłączyć kabel bezpośrednio do komputera bez użycia routera.

2 Pożyczyć od kogoś kabel LAN - być może Twój padł (uszkodzone styki przy wtyczce).

3 Padła sieciówka

4 Wina operatora

Innych możliwości nie ma.


(Lukaszptak) #8

Przepraszam za nieścisłość, nie wiedziałem o co dokładnie chodzi. A więc tak jak wnioskujesz mam łącze kablowe.

Ad. 1. czy po podłaczeniu powinien być normalnie internet? Mam IP dynamiczny i nie wiem czy po bezpośrednim połączeniu byłoby dobrze.

Ad. 2. i 4. Kabel jest dobry. Po zgloszeniu wolnego łącza mój dostawca przyszedł ze swoim laptopem i u Niego łącze jak pisałem miało 1,95 Mb/s.

Ad. 3. Wydaje mi się, że to chyba jedyne wyjaśnienie.

-- Dodane 10.01.2010 (N) 19:41 --

Kupiłem właśnie nową kartę. Po podłączeniu mam prędkość pow. 1,95 Mb/s. Jednak wina była po stronie sieciówki. Dziękuję za pomoc wszystkim, którzy angażowali się w tym temacie. Pozdrawiam.