Problem Bios? Proby aktualizacji BIOS?

Posiadam płytę Gigabyte GA - 970A-D3 REV 1

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … a-d3rev_10

Po załączeniu komputera, pojawia się BIOS(1bip), a zaraz po nim komunikat:

"Begin to update Backup BIOS to latest version…

Writing BIOS Image… "

Po tym, następuje restart i od nowa się to powtarza.

Odłącz komputer od sieci 230V, otwórz obudowę i zewrzyj wkrętakiem na chwilę piny na gnieździe CLR_CMOS (w rogu płyty), potem uruchom komputer i sprawdź, czy możesz zatrzymać start komputera klawiszem “Delete” i wejść do BIOSu “ręcznie”?

Żeby zaoszczędzić ci lektury Forum Gigabyte:

  1. Zresetuj BIOS (jak? - znajdziesz w instrukcji od płyty głównej)

  2. Sprawdź pamięci RAM

  3. Upewnij się że zasilacz podaje prawidłowe napięcia

  4. Uruchom komputer wcześniej odpinając dysk(i).

Jeśli po tych czynnościach nadal będzie się uruchamiała procedura automatycznego przywracania BIOSu, w akcie desperacji możesz spróbować jeszcze “wyrównania wersji BIOS”:

  1. Włączasz komputer i próbujesz wejść do BIOSu

  2. Jeśli się uda - na ekranie głównym BIOSu naciskasz . Zobaczysz ekran informacyjny o wersji(ach) BIOSu - wychodząc z niego potwierdź wszelkie komunikaty.

  3. Uruchom ponownie komputer lecz zamiast wybierz kombinację , powinieneś zobaczyć komunikat:

“Press [Enter] to start copying main BIOS to backup BIOS…”

  1. Naciskasz , rozpocznie się programowanie BIOSu, które powinno zakończyć się odpowiednim komunikatem i prośbą o WYŁĄCZENIE komputera.

  2. Po ponownym włączeniu - jeśli wszystko się udało - komunikat który cię męczy powinien zniknąć. Pozostanie już tylko poustawiać opcje w BIOSie, i ewentualnie zaktualizować BIOS (choć ja bym sugerował wcześniej nieco poobserwować…)

Jeśli powyższe operacje nic nie dadzą - to niestety - serwis.

Owe porady już próbowałem i niestety nic nie dało.

Zasilacz to podstawa, nowy i testowany Fortron 600W, napięcia ma w normie.

Napędy były odpinane tez to nic nie dało.

RAM był wsadzany (mam 2x 4GB Kingstony) 1 i 3, na 2 i 4 lub tez pojedyncza kość, bez efektu.

ALT+F12 tez był robiony, bez efektu.

Obecnie płyta jest spakowana i jedzie do serwisu.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.