Problem - blokuje mozliwość zmiany tła pulpitu i kompozycji

Witam,

Caldrin na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Windows Defender, McAfee albo AVAST! - zdecyduj się. Osobiście polecam COMODO…

Poleć system pełnym skanem i usuń infekcje.

Avast oraz McAfee odinstalujesz normalnie z “Panelu Sterowania”. Defender - musisz wyłączyć usługę systemową.

 

Alternatywnie brałbym również pod uwagę postawienie systemu od nowa, ale sugeruję takie rozwiązanie jako ostateczność.

Do Moderatora:

poprawiłem już, dodałem polskie znaki (wrzuciłem na początku specjalnie bez polskich znaków, żeby komuś się przypadkiem zamiast tego nie wyświetlały jakieś inne dziwne znaki)

 

 

Do phx84lbn:

faktycznie Windows Defender i McAfee niby mam na kompie, ale ich nie używam. Tak jak pisałem, już zrobiłem Pełne Skanowanie Avastem i powrzucałem do kwarantanny. Mimo to nadal mam powyższe problemy.

 

Co rozumiesz przez postawienie systemu od nowa ? Format ?

Czy próbowałeś przywracania systemu?

http://support.microsoft.com/kb/936212/pl

Możesz załozyć nowe konto i skopiować wszystkie pliki oprócz Ntuser.dat, Ntuser.dat.log, Ntuser.ini

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/fix-corrupted-user-profile#1TC=windows-vista

Może coś zakwestionowało legalność licencji - takie rzeczy mają miejsce i wówczas tło robi się czarne itp, ale wówczas powinien się wyświetlać stosowny komunikat, ale jest to jedna z możliwości - sprawdź przy Komputer -> System -> Właściwości czy z aktywacją wszystko wygląda ok dla wykluczenia tego wariantu.

 

 

PS ewentualnie jak już podaje Atis załóż nowe konto, ale jeśli system jest zainfekowany, to pewnie przyczyna jest gdzie indziej. Na zrzutach nie zauważyłem zapory sieciowej - rozumiem, ze tylko systemowa, to moim zdaniem za mało i proponuję jakąś zainstalować. Windows Defender raczej niewiele daje i ja bym go wyłączył, za to zdecydowanie przeskanować polecałbym Malwarebytes Anti-Malware i np. Ad-Aware Free Antivirus+ jeśli ten drugi da sie pobrać - te aplikacje nie wchodzą w konflikt z innym oprogramowaniem AV zazwyczaj, to tak na początek, bo nie będzie przeszkadzało nadto kolejnym ewentualnie odpalanym programom AV. Proponowałbym też wyczyścić rejestr kilkoma programikami - nie twierdzę, że to coś da, ale od tego co napisałem ja bym zaczął.

 

Używasz czy nie używasz - ważne że są w restarcie. McAfee odinstalujesz klasycznie, do Defendera musisz pogrzebać w jego ustawieniach bądź wyłączyć usługę systemową.

Zakładam, że system masz oryginalny. Jeśli wszystko dotychczas działało i nagle przestało to, dokładnie tak jak pisał YANKO WOJOWNIK, bardzo możliwe, ze soatała podważona legalność systemu - w takim również układzie można próbować się kontaktować z infolinią MS, jeśli inne metody zawiodły.

 

 

 

Dokładnie tak. Polecam od razu instalować z obrazu ze zintegrowanym SP2.

Do yanko wojownika:

A przez oprogramowanie AV rozumiesz również Avast ?

 

 

Do Atis:

Tak Avast też raczej nie powinien kolidować, choć nie używałem Avasta od co najmniej 2 lat, ale zakładam że nie będzie konfliktu. Ad Aware w trakcie instalacji oznacz jako dodatkowa linia ochrony (bez ochrony w czasie rzeczywistym) i nie powinno stwarzać  problemów również. Moim zdaniem konto możesz skasować bez kopiowania czegokolwiek w sumie ja tak wyrzucałem konta i nic się nie waliło tzn - jeśli masz tam jakieś istotne dane, maile, kontakty itp. to wówczas  je skopiuj lub przenieś, ale to oczywiste raczej, zaś konto zwyczajnie chyba można usunąć jeśli nie jest się przywiązanym do niego jakoś szczególnie.