Problem Blue Yeti i ciche piszczenie

(Oli280) #1

Witam.Wszystkich.Mam do was takie pytanie.Mój kumpel tak jak z resztą ja posiada mikrofon blue yeti tylko ma taki problem że gdy ustawia czułość windowsową mikrofonu na 50% załóżmy a czułość na mikrofonie na ok 10-20% to ma dziwny pisk w tle.czy może to być problem techniczny mikrofonu? Pytam bo mój kumpel pisał na chyba 2 forach i nie umieli mu odpowiedzieć.

Zaznaczę tylko że gdy mój kumpel ma ustawioną czułość na mikrofonie na poziomie 50-100% a czułość mikrofonu na windzie na 5-7 to nie ma tego problemu .Miał ktoś z was podobny problem? Załączam próbę mikrofonu z tym właśnie

dziwnym dźwiękiem:

(Dimatheus) #2

Hej,

Brzmi to jak zakłócenia - prawdopodobnie coś zakłóca pracę mikrofonu i przy zwiększonej czułości zakłócenia pojawiają się w sygnale wyjściowym. Generalnie drugie z ustawień są lepsze - bo jeśli mikrofon ma mniejszy stosunek sygnału do szumu, to w pierwszym z ustawień będzie to dość mocno słyszalne.

:arrow: Jakiej karty dźwiękowej używa Twój kolega?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Oli280) #3

Robił te testy na laptopie ROG Asus G74S

Czyli to nie jest wada fabryczna mikrofonu?

(Dimatheus) #4

Hej,

Wygląda na to, że nie. Warto by mikrofon sprawdzić na innym sprzęcie. Dodatkowo posprawdzać go na różnych portach USB i koniecznie odłączyć inne urządzenia podłączone do tych portów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Oli280) #5

Właśnie jedyne co miał podłączone to myszka i nic więcej. Na stacjonarce ma podobnie.

-- Dodane 04.10.2013 (Pt) 8:58 --

A chce ten mikrofon sprzedać więc chce mieć pewność że nie sprzeda bubla komóś :confused:

(Dimatheus) #6

Hej,

Więc trzeba by jeszcze tylko sprawdzić, czy po odłączeniu myszki dźwięki nie znikają.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Oli280) #7

Kurde dziwna sprawa bo jak da czułość na windowsie na np. 40 a czułość mikrofonu nastawi ok 10-15% to jest ten dziwny dźwięk ale jak już ustawi na np.40,50,100% na mikrofonie a na windowsie zostawi na 40 tak jak było to ten dźwięk znika obojętnie czy jest podpięta mysz czy nie .Jest na to jakieś rozwiązanie?

(Dimatheus) #8

Hej,

Pytanie, czy dźwięk znika też, gdy ustawiona jest mniejsza czułość na mikrofonie i myszka zostanie odłączona od portu USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Oli280) #9

Niestety nie znika :confused:

(Dimatheus) #10

Hej,

Czyli problem występuje bez względu na to, do którego portu USB podłączony jest mikrofon, w obu komputerach i niezależnie od tego, czy inne urządzenia podłączone są do portów USB? Takie zachowanie występuje od samego początku, tzn. od zakupienia urządzenia?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Oli280) #11

Niestety tak :confused:

(Dimatheus) #12

Hej,

W takim układzie zostają dwie kwestie:

:arrow: sprawdzenie mikrofonu w innym miejscu, na innym sprzęcie - by wyeliminować, że problemem są jakieś urządzenia w domu kolegi, błędnie działający zasilacz do laptopa i tak dalej,

:arrow: czy przy korzystaniu z mikrofonu nie są włączone jakieś dodatkowe filtry na urządzeniu bądź w jego ustawieniach w systemie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Oli280) #13

Sprawdziłem w zaufanym sklepie ze sprzętem komputerowym i tam blue yeti na tych ustawieniwch gdzie u mnie byl ten dziwny dźwięk to tam było wszystko w porządku. I to jest najlepsze :smiley: Co prawda na innym kablu USB ale jednak :smiley: bo ja sprawdzalem na 2 u mnie i była lipa a tam w sklepie wszystko grało.

-- Dodane 05.10.2013 (So) 19:37 --

Czyli to jednak nie wina mikro?

(Dimatheus) #14

Hej,

Wychodzi więc na ro, że mikrofon jest dobry, a szumienie to po porostu zakłócenia przez niego zbierane.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Oli280) #15

Tylko kurcze co powodowało takie zakłócenia na takim a nie innym ustawieniu?.Jedyne co ma to głośniki w sasiednim pokoju nie podłączone(tam gdzie robione były testy mikrofonu na laptopie) i telewizor to wszystko.a w pokoju tym gdzie ma stacjonarke jest jedynie avermedia LGP i sluchawki sony bezprzewodowe .Macie jakieś sugestie ?Żeby moj kumpel wiedział czego unikać na drugi raz.

(Dimatheus) #16

Hej,

Naprawdę trudno stwierdzić. Mnie zakłócenia robił oryginalny zasilacz z laptopa. Jak się okazało, kilka tygodni po tym wyzionął ducha. Z nowym zasilaczem nie mam żadnych problemów. Wypadałoby więc sprawdzać wszystko metodą prób i błędów - wyłączać poszczególne urządzenia, podłączyć laptopa do uziemionego gniazdka i tak dalej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Oli280) #17

Dziękuję za wszystko :slight_smile: