Problem Blue Yeti i ciche piszczenie

Witam.Wszystkich.Mam do was takie pytanie.Mój kumpel tak jak z resztą ja posiada mikrofon blue yeti tylko ma taki problem że gdy ustawia czułość windowsową mikrofonu na 50% załóżmy a czułość na mikrofonie na ok 10-20% to ma dziwny pisk w tle.czy może to być problem techniczny mikrofonu? Pytam bo mój kumpel pisał na chyba 2 forach i nie umieli mu odpowiedzieć.

Zaznaczę tylko że gdy mój kumpel ma ustawioną czułość na mikrofonie na poziomie 50-100% a czułość mikrofonu na windzie na 5-7 to nie ma tego problemu .Miał ktoś z was podobny problem? Załączam próbę mikrofonu z tym właśnie

dziwnym dźwiękiem:

Hej,

Brzmi to jak zakłócenia - prawdopodobnie coś zakłóca pracę mikrofonu i przy zwiększonej czułości zakłócenia pojawiają się w sygnale wyjściowym. Generalnie drugie z ustawień są lepsze - bo jeśli mikrofon ma mniejszy stosunek sygnału do szumu, to w pierwszym z ustawień będzie to dość mocno słyszalne.

:arrow: Jakiej karty dźwiękowej używa Twój kolega?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Robił te testy na laptopie ROG Asus G74S

Czyli to nie jest wada fabryczna mikrofonu?

Hej,

Wygląda na to, że nie. Warto by mikrofon sprawdzić na innym sprzęcie. Dodatkowo posprawdzać go na różnych portach USB i koniecznie odłączyć inne urządzenia podłączone do tych portów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie jedyne co miał podłączone to myszka i nic więcej. Na stacjonarce ma podobnie.

Dodane 04.10.2013 (Pt) 8:58

A chce ten mikrofon sprzedać więc chce mieć pewność że nie sprzeda bubla komóś :confused:

Hej,

Więc trzeba by jeszcze tylko sprawdzić, czy po odłączeniu myszki dźwięki nie znikają.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kurde dziwna sprawa bo jak da czułość na windowsie na np. 40 a czułość mikrofonu nastawi ok 10-15% to jest ten dziwny dźwięk ale jak już ustawi na np.40,50,100% na mikrofonie a na windowsie zostawi na 40 tak jak było to ten dźwięk znika obojętnie czy jest podpięta mysz czy nie .Jest na to jakieś rozwiązanie?

Hej,

Pytanie, czy dźwięk znika też, gdy ustawiona jest mniejsza czułość na mikrofonie i myszka zostanie odłączona od portu USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety nie znika :confused:

Hej,

Czyli problem występuje bez względu na to, do którego portu USB podłączony jest mikrofon, w obu komputerach i niezależnie od tego, czy inne urządzenia podłączone są do portów USB? Takie zachowanie występuje od samego początku, tzn. od zakupienia urządzenia?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety tak :confused:

Hej,

W takim układzie zostają dwie kwestie:

:arrow: sprawdzenie mikrofonu w innym miejscu, na innym sprzęcie - by wyeliminować, że problemem są jakieś urządzenia w domu kolegi, błędnie działający zasilacz do laptopa i tak dalej,

:arrow: czy przy korzystaniu z mikrofonu nie są włączone jakieś dodatkowe filtry na urządzeniu bądź w jego ustawieniach w systemie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sprawdziłem w zaufanym sklepie ze sprzętem komputerowym i tam blue yeti na tych ustawieniwch gdzie u mnie byl ten dziwny dźwięk to tam było wszystko w porządku. I to jest najlepsze :smiley: Co prawda na innym kablu USB ale jednak :smiley: bo ja sprawdzalem na 2 u mnie i była lipa a tam w sklepie wszystko grało.

Dodane 05.10.2013 (So) 19:37

Czyli to jednak nie wina mikro?

Hej,

Wychodzi więc na ro, że mikrofon jest dobry, a szumienie to po porostu zakłócenia przez niego zbierane.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tylko kurcze co powodowało takie zakłócenia na takim a nie innym ustawieniu?.Jedyne co ma to głośniki w sasiednim pokoju nie podłączone(tam gdzie robione były testy mikrofonu na laptopie) i telewizor to wszystko.a w pokoju tym gdzie ma stacjonarke jest jedynie avermedia LGP i sluchawki sony bezprzewodowe .Macie jakieś sugestie ?Żeby moj kumpel wiedział czego unikać na drugi raz.

Hej,

Naprawdę trudno stwierdzić. Mnie zakłócenia robił oryginalny zasilacz z laptopa. Jak się okazało, kilka tygodni po tym wyzionął ducha. Z nowym zasilaczem nie mam żadnych problemów. Wypadałoby więc sprawdzać wszystko metodą prób i błędów - wyłączać poszczególne urządzenia, podłączyć laptopa do uziemionego gniazdka i tak dalej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję za wszystko :slight_smile: