Problem Bluetooth USB

Wybaczcie jak to nie wtym dziale

Próbuję połączyć Nokię 6230i z komputerem,przez Nokia PC Suite.

Jak chcę zaznaczyć połączenie przez Bluetooth, dostaję komunikat:

"Nie można użyć tego typu połączenia. Sprawdź, czy potrzebny sprzęt,

oprogramowanie i sterowniki są dostępne.(Code: OpenMedia)."

Adapter USB Bluetooth działa OK - jest połączenie z telefonem. Wysyłałem pliki przez program bluesolei

Wersje oprogramowania: System WinXP SP2,

Bluetooth Soleil, Nokie PC Suite Najnowsza

Wiem że napiszecie żebym odinstalował stery od Blue Soleil i pozwolił aby win zainstalował standardowe sterowniki i tak właśnie zrobiłem włożyłem płyte wina a on wywalił komunikat że nie ma takiego sterownika

Prosze Niech ktoś Mi pomoże albo niech poda jak nazywa się ten standardowy sterownik Bluetoth (albo da linka do niego )

wbrwew zapewnieniom “noki” dongle na sterownikach bluesoleil nie są kontabilne z pc suite (nie wszysktkie telefony noki, np 6630 działa z oba aplikacjami bezbłędnie ale np. moja N70 nie chciała już działać prawidłowo) możesz jeżeli to będzie możliwe skożystać z sterowników “widcomm” ale jest też możliwość że twój dongl nie będzie chciał działać na tych sterownikach ,wszystko zależy od chipseta dongla na jakim został zbudowany, w takim przypadku pozostaje zakup nowego dongla który zainstaluje się na sterownikach microsoftu lub zakup dongla z oprogramowaniem/sterownikami widcomm.

sterowniki widcomm musisz odszukać odpowiednie do “modelu” chipseta dongla http://www.broadcom.com/products/bluetooth_supportlinks.php

Ja mam Samsunga E250 i też dongle Bluetooth nie działało z Samsung PC Suite. Poradziłem sobie sposobem wymiany danych na sterownikach Bluesoleil. Przeciąganie danych do odpowiednich folderów. Może na nokii też działa :smiley:

Ale w Oxygenie też nie działa

Masz tak w ogóle blutka na fonie aktywnego ???