Problem, brak dźwięku

Witam,

Ma mały problem z dźwiękiem. Niedawno kupiłem części do kompa (Płyte główną, procesor, ram, dysk). Składałem go z wujkiem. Sterowniki są zainstalowane, w regulacjach głośności jest wszystko na maxa, a kiedy podłączam głośniki to nic nie słychać. Możecie mi coś poradzić?

Moja karta dźwiękowa - VIA AC’97 Enhanced Audio Controller (Tak pisze w EVEREST Home Edition)

Z góry dziękuję

Mateo93

A karta dźwiękowa zintegrowana? Jeśli tak, sprawdź w BIOS czy jest włączona.

:okulary:

Karta jest na płycie głównej. W BIOSIE gdzie mam włączyć głos?

Znajdź w BIOS ON Board AC’97 Sound i sprawdź czy jest Enabled.

Nie wiem w którym miejscu Twojego BIOS będzie ta opcja. Po prostu przeszukaj BIOS i szukaj wpisu AC’97 Sound.

Możesz mieć to w Features Setup, o ile masz Award BIOS, w AMI możesz to mieć w zakładce Power.

Jeśli karta będzie miała Enabled, to przyczyna będzie w systemie albo w samym podłączeniu głośników.

:okulary:

nowsze płyty główne aby działał dźwięk wymagają service pack-a 1 lub 2, wiem bo niedawno instalowałem koledze na nowym kompie system, i aby dźwięk działal musiałem zainstaliwać service packa bynajmniej w versji 1.0. Dlatego sprubuj, morze akurat brak tych poprawek jest spowodowane brakiem dźwięku. Ale jak zainstalujesz sernice packa to wgraj jeszcze raz stery do płyty głównej, i powinien być dźwięk