Problem - brak napędów cd i dvd

witam,

brak napedów cd i dvd. poczytałem już

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … %F3w+++dvd bo mam identyczny problem.

postępowałem wedle wskazówek. znalazłem klucz HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} lecz był tam tylko wpis LowerFilters - usunłem go. po restarcie bez zmian.

odinstalowałem pomocniczy kanał IDE ale po restarcie znów nic.

metoda 2

zastąp istniejący sterownik

Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania.

  1. Jeżeli Panel sterowania jest w widoku kategorii, kliknij kategorię Wydajność i konserwacja, a następnie kliknij ikonę System.

lub

Jeżeli Panel sterowania jest w widoku klasycznym, kliknij dwukrotnie ikonę System.

  1. Na karcie Sprzęt kliknij przycisk Menedżer urządzeń.

  2. Kliknij dysk, obok którego jest wyświetlony znak zapytania.

  3. W menu Akcja kliknij polecenie Odinstaluj. Po pojawieniu się monitu o potwierdzenie usunięcia kliknij przycisk OK.

  4. Powtórz kroki od 4 do 5 dla wszystkich innych dysków ze znakami zapytania.

  5. W menu Akcja kliknij polecenie Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu.

też nic nie daje, bo w menedżerze urzdzeń nie ma znaków zapytania przy napędach cd i dvd bo nie ma napedów.

co mam robić?

jak sprawdzić czy bios widzi napędy? i jak je ustawić? ponowne wgranie windowsa jak na razie nie wchodzi w grę, bo nie ma napedów a tym samym autoodtwarzania…

HELP ME, PLIZ!!

Sprawdź kable i ewentualnie wymień.

Zobacz w BIOS-ie czy nie masz wyłączonego któregoś kanału kontrolera dysków.

Jeśli masz dwie optyki podłącz tylko 1 i sprawdź działanie oraz ustawienie zworek.

Na razie tyle przyszło mi do głowy…:mrgreen:

w biosie w zakładce System sumary albo pierwszej jaka jest dostępna,

potem sprawdź czy napędy mają zasilanie (czy świeci się dioda podczas startu i opisz jak świeci a jeszcze jedno proszę podać s/n napędów albo po prostu modele !!

♫Zainstaluj ASPI

♫start~> urchom~> devmgmt.msc gdzie w pozycji Stacje dysków CD w zakładce ogólnej jest wyświeltlany Kod błedu :?:

gugu007

–Zobacz w BIOS-ie czy nie masz wyłączonego któregoś kanału kontrolera dysków.

Jeśli masz dwie optyki podłącz tylko 1 i sprawdź działanie oraz ustawienie zworek. –

w biosie mam po angielsku i nie bardzo wiem, czego mam szukać. zworek nie ruszałem, więc wszystko powinno być ok. wyjąłem w międzyczasie baterię z płyty i po dłuższym czasie włożyłem. Zmieniło mi czas, ale nic to nie dało.

___________

lukasz_xd

–w biosie w zakładce System sumary albo pierwszej jaka jest dostępna,

potem sprawdź czy napędy mają zasilanie (czy świeci się dioda podczas startu i opisz jak świeci a jeszcze jedno proszę podać s/n napędów albo po prostu modele–

napędy migają, ale tylko na początku rozruchu i przez krótko. Natomiast cały czas świeci mi się lampka od dysku twardego… i nie wiem dlaczego. …

Cd model CRD-8520B/8521B

DVD Samsung SH-S182M

____________

popula

Skopiuj do notatnika ponizsza zawartosc, zawarta pomiedzy liniami :


REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11

CE-BFC1-08002BE10318}]

“UpperFilters”=-

“LowerFilters”=-

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdr4_2K]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdralw2k]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdudf]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UdfReadr]


Zapisz jako plik.reg i zaimportuj do Rejestru.

Restart

łącznie z REGEDIT4 czy bez mam skopiować?

___________

De Niro

–start~> urchom~> devmgmt.msc gdzie w pozycji Stacje dysków CD w zakładce ogólnej jest wyświeltlany Kod błedu –

otwiera mi sie menedzer urzadzeń, ale nie ma tam pozycji stacja dysków CD i nie wyświetla sie zaden kod błędu

Złączono Posta : 18.09.2007 (Wto) 15:46

już działa. naprawiło się i jest wszystko ok.

dzięki za wszelką pomoc

podaj rozwiązanie.