Problem CAPTCHA, DNS

Witam,
Ostatnio zacząłem mieć problemy z CAPTCHA, na paru stronkach ciągle mi wyskakuje do powierdzenia i czasami nie da się nic zrobic. Dodatkowo w Lolu(League of Legends) pojawił się błąd 5c, który z tego co wyczytałem, jest związany z DNS. Oba problemy zaczęły się w ten sam dzień.
Windows 10, jedyny anti-virus to windows defender.

Masz ustawione na sztywno DNSy czy adres pobierany jest z rutera? Jeśli chodzi o CAPTCHAT to może być związany z siecią. Dlatego jak masz automatyczny DNS to sobie ręcznie ustaw 1.1.1.1 albo 8.8.8.8 I sprawdź czy w lolu będziesz miał ten sam błąd.

1 polubienie

Ustawiłem ręcznie na 8.8.8.8 8.8.4.4 ale bez zmian. Może to zależeć od routera? Połączenie to: Modem->Router->PC (Lan). Może tam coś trzeba pozmieniać bo z tego co poczytalem to problem z lola moze byc spowodowany blokowaniem portów

Czyli jak rozumiem twoja się jest w postaci:
Modem -> Router (WiFi, kabel) -> twój komputer.
Podaj mi proszę jaki masz ten router i jaki modem. Bo pewnie w zaporze sieciowej na ruterze jest zablokowany ruch przychodzący z LOLa. Też możesz sprawdzić czy masz w systemowym firewall’u ustawione, że gra może wysyłać i odbierać pakiety z sieci.

Dobrze rozumiesz.
Modem: Cisco epc3008
Router: Asus RT-AC51U
Jeśli chodzi o firewall to z tego co sprawdziłem, to nie widze zeby gra byla zablokowana. Dodatkowo używałem narzędzia do naprawy (Hextach) i tam w opcji zaznaczyłem żeby gra dostała uprawnienia do sieci. Jednak jeśli chodzi o ustawienia routera to jestem całkowicie zielony, nigdy sie nie zagłębiałem w ten temat bo nie chciałem nic popsuć. Chyba jednak najwyższa pora to zmienić :smiley: